"Türkiye bulunduğu noktaya AK Parti ile geldi"

"Türkiye bulunduğu noktaya AK Parti ile geldi"

AK Parti Konya Milletvekili Hacı Ahmet Özdemir, Türkiye'nin AK Parti ile birlikte 18 yılda büyük devrimler yaşadığını söyledi

30 Aralık 2019 - 16:24 - Güncelleme: 30 Aralık 2019 - 17:05

AK Parti Konya Milletvekili Hacı Ahmet Özdemir, düzenlediği basın toplantısı ile gündemi değerlendirdi. AK Parti ile birlikte 2002’den 2020 yılına kadar Türkiye’de çok büyük değişikler olduğunu ifade eder Özdemir, bunların AK Parti, Cumhurbaşkanının ve Türkiye’nin başarısı olduğunu kaydetti.

Özdemir, AK Parti İl Başkanlığı’nda Başkan Yardımcısı Ali Deresoy ve Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Ukdem ile birlikte düzenlediği toplantıda, 2020 yılının hayırlar, güzellikler getirmesini, ülkemiz için iyi bir yıl olmasını temenni etti. Türkiye'nin AK Parti öncesi ve sonrasında yaşadıklarını iki dönemi kıyaslayarak anlatan Özdemir. şunları söyledi:

"AK Parti 2002 yılında iktidara gelmeden önce bambaşka bir Türkiye vardı. 1970’li yıllarda dönemin başbakanının basın toplantısında 70 sente muhtacız dediği günlerden, bunca darbe ve vesayet girişimlerine rağmen bugün Merkez Bankasında 105 milyon dolar rezervi olan, 168 milyar dolarlık ihracat yapan bir ülke gerçeği ile karşı karşıyayız. 2019 yılı seçimlere rağmen çok bereketli bir yıl oldu. Önceki dönemlerden seçimlerden sonra en az bir yıl bir toparlanma süreci yaşanırdı. 2018’de genel seçimleri, 2019’da da yerel seçimleri yapmamıza rağmen geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanımızın katılımlarıyla Türkiye’nin ilk yerli ve milli aynı zamanda elektrikli otomobilinin tanıtımı yapıldı. 2002’den 2020’ye geldiğimiz süreçte ülkemizde çok büyük değişiklikler oldu. Artık savunma sanayisinde kendi yerli ve milli silahlarını yüzde 67 oranında yapabilen bir Türkiye var. Tüm bunlar elbette ki AK Parti’nin ve Cumhurbaşkanımızın başarısı olduğu kadar Türkiye’nin başarısının olduğunun da altı çizilmelidir.”

Son yıllarda Türkiye’nin pek çok vesayet girişimi ile karşı karşıya kaldığını ifade eden Özdemir, “Son 18 yılda ülkemiz her türlü darbe girişimini gördü. Partimiz kapatma davası geçirdi, Cumhurbaşkanımız o dönem başbakan yapılmadı ve muhtar bile olamaz denildi, TBMM Cumhurbaşkanını seçemez hale getirildi ve nihayetinde de 15 Temmuz’da da tarihimizin en alçakça darbe girişimi ile karşı karşıya kaldık. Önümüzdeki yıllarda inşallah yerli ve milli uçak hedefimiz bulunuyor. Yerli ve milli tank hedefimiz var. Ürettiğimiz otomobillerin dünya standartlarında dünya pazarına sürme hedefimiz var. Milli gelirimizi yükseltme, daha müreffeh bir Türkiye hedefimiz var. Tüm bunların yanında bugün 2023 hedeflerinden bahseden tek partiyiz. Ülkemizin 2023, 2053 ve 2071 hedeflerinden bahseden tek lider de Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan. Bu anlamda muhalefetimizin de iktidarımızın temposuna ayak uydurması gerekiyor. 2019 yılı gerek Konya açısından gerekse ülkemiz açısından son derece verimli geçti. 2020 yılına da büyük umutlarla giriyoruz. Yeni yılın hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Vatandaşa ücretsiz maske
Vatandaşa ücretsiz maske
Umreciler Konya'ya ulaştı
Umreciler Konya'ya ulaştı
sanalbasin.com üyesidir