Reklam
Yunak Turgut İlkokulu’na kütüphane ve zeka oyunları salonu

Yunak Turgut İlkokulu'na kütüphane ve zeka oyunları salonu

Yunaklı hayırsever Reyhan Doğu Coşkun tarafından Turgut İlkokuluna yaptırılan kütüphane ve zeka oyunları salonu törenle açıldı

17 Şubat 2019 - 17:06

Yunaklı hayırsever Reyhan Doğu Coşkun'un yardımıyla Turgut İlkokuluna yapılan Kütüphane ve Zeka Oyunları Salonu hizmete açıldı.

Açılış törenine Yunak Kaymakamı Mehmet Erdem Akbulut, Yunak Cumhuriyet Savcısı Ömer Polat, Yunak Hakimi Yasin Kurt, Yunak Belediye Başkan Yardımcısı Bekir Coşkun, Adana Kozan Cumhuriyet Savcısı İsmail Köker, Milli Eğitim Müdürü Alaaddin Barbaros Topaloğlu, zeka oyunları üreticisi Sima Plastik Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Sert, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Zeka oyunları salonunda 48 farklı türde zeka oyunu, kütüphane de ise 4 bin 850 adet kitap bulunuyor.

- Okuma Alışkanlığını Geliştirmeliyiz

Açılış töreninde konuşun Yunak Kaymakamı Mehmet Erdem Akbulut, kütüphane ve zeka oyunları solunun açılışına katkıda bulunun hayırsever Reyhan Doğu Çoşkun ve emeği geçenlere teşekkür ederek, “Gelişmiş düzeydeki ülkelere baktığımızda okuyan insanlar ve bu insanların okudukları kitaplarının sayılarının yüksekliğini görüyoruz. Okuma ve okuma alışkanlığının geliştirilmesinde kütüphaneler önemlidir. Eğitimde de yine okuma önemlidir.  Onun için kütüphaneleri sayılarını çoğaltarak insanlarımızı ve çocuklarımızı okumaya sevk ederek, okuma alışkanlığını geliştirmeliyiz” dedi.

Turgut İlkokulu Müdiresi Sevinç Doğu, “Şanlı bir geçmişi olan çocuklarımıza, şanlı bir gelecek bırakmak için elimizden geleni yapıyoruz. Kütüphanemizde ve zeka oyunları salonumuzda çocuklarımız okuyarak kendini geliştirirken, zeka oyunlarıyla da zihinleri gelişecektir. Kütüphanemize ve zeka oyunları salonumuza emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Turgut İlkokulu kütüphanesi ve zeka oyunları salonuyla okula katkıda bulunanlara plaket verildi.

Daha sonra kütüphane ve zeka oyunları salonun açılışı Yunak Kaymakamı Mehmet Erdem Akbulut, hayırsever Reyhan Doğu Çoşkun, Yunak Belediye Başkan Yardımcısı Bekir Çoşkun ve Zeka oyunları üreticisi Sima Plastik Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Sert tarafından yapıldı.

KONYA OLAY

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İbrahim Bodur vefatının üçüncü yılında anıldı
İbrahim Bodur vefatının üçüncü yılında anıldı
Köy okuluna kitap ve oyuncak desteği
Köy okuluna kitap ve oyuncak desteği
sanalbasin.com üyesidir