TGF: Gazeteciler sahipsiz değildir

TGF: Gazeteciler sahipsiz değildir

Türkiye Gazeteciler Federasyonu, Yeniçağ yazarı Demirağ'dan sonra Antalya'da yerel gazete yazarı İdris Özyol'un uğradığı saldırıyı kınayarak, gazetecilerin sahipsiz olmadığını açıkladı

16 Mayıs 2019 - 00:10

Yeniçağ Yazarı Yavuz Selim Demirağ'ın saldırıya maruz kalmasının ardından bir basın emekçisi daha saldırıya uğradı. Antalya'da yerel bir gazetenin yazarı İdris Özyol da kimliği henüz belirlenemeyen bir grup tarafından çalıştığı gazetenin önünde darp edildi.

Son günlerde basın mensuplarına karşı yaşanan saldırılara karşı Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF), bir açıklama yayınlayarak, üzüntü duydukları here iki olayı da kınadı. TGF'den yapılan açıklamada, "Yeniçağ Yazarı Demirağ’dan sonra, Antalya’da yerel gazete yazarı İdris Özyol da saldırıya uğradı. Bunlar beyhude eylemlerdir. Gazeteciler sahipsiz değildir ve bu tür çirkin saldırılara boyun eğmezler” denildi.

TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca’nın yaptığı açıklamada, şu görüşlere yer verildi:

“Antalya'da yerel bir gazetede köşe yazarlığı yapan meslektaşımız İdris Özyol’un, kimliği henüz bilinmeyen bir grup tarafından, çalıştığı gazetenin önünde saldırıya uğradığını üzülerek öğrendik. Özyol'u darp ettikten sonra öylece orada bırakıp, olay yerinden kaçarak uzaklaşanlar, aslında gazetecilerin kaleminden korkanlar ve özgürlüğe düşman olanlardır. İşini yapmaktan başka derdi olmayan meslektaşlarımız asla yalnız değildirler ve bu türden çirkin saldırılara boyun eğmezler. Savunmasız bir insana kalabalık bir grup halinde saldırarak darp etmek ve sonrasında da kaçıp gitmek mertlik değildir, insanlık hiç değildir. Kınıyoruz ve saldırganların yakalanarak cezalandırılmalarını talep ediyoruz.”

Bilindiği gibi geçtiğimiz günlerde Yeniçağ Yazarı Yavuz Selim Demirağ da, Ankara’da Türkiyem TV’de sunduğu “Yeniçağ'da Meydan” programının ardından evinin önünde kimliği belirsiz kişilerin saldırısına uğramıştı.

KONYA OLAY

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu'ndan sert tepki
Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu'ndan sert tepki
İdlib'den bir acı haber daha geldi
İdlib'den bir acı haber daha geldi
sanalbasin.com üyesidir