TGF’den Yunan paçavrası ’Makelio’ya sert tepki

TGF'den Yunan paçavrası 'Makelio'ya sert tepki

TGF Genel Başkanı Karaca, Yunanistan'ın yayın organı Makelio'nun, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik yaptığı hakaret içerikli haber ve fotoğrafına sert tepki göstererek, "Bu Yunan paçavrasına haddini bildirin" çağrısında bulundu

03 Haziran 2019 - 00:23

Yunanistan’da, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a çok ağır hakaret, saldırı ve saygısızlık içeren bir haber ve fotoğrafının yayınlanması, ülkemizde büyük infial yarattı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı infaz edilmiş halde gösteren bir fotoğraf yayınlayan ve ölüm çağrısı yapan gazeteye Türkiye Gazeteciler Federasyonu’ndan (TGF), “Bu Yunan paçavrasına haddini bildirin!” çağrısı yapıldı. 

Konu ile ilgili açıklama yapan TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca, “Makelio adlı paçavranın haberi, dünya basın tarihine geçen kara bir lekedir. Gazetecilikle uzaktan yakından alakası olmayan bu habercilik biçimi, silahın açıkça kağıda dönüşmüş şeklidir. Ha tabancayı doğrultup tetiği çekmişsin, ha böyle doğrudan şiddet içerip, ölüm kusan bir haber yapmışsın. Hiç farkı yok. Bunun amacı; geçmişteki yaraları, zaten tam anlamıyla saramamış olan her iki ülke halkında kin ve nefret tohumlarını bir kez daha ekip, tarihsel düşmanlığı hortlatmaktır. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yapılan saldırı, hakaret ve saygısızlık, doğrudan Türk halkına yapılmış demektir. Şiddetle kınıyoruz. TGF olarak Yunan Hükümet Yetkililerine, acilen gereğini yapmaya çağırıyor, halen daha var olduğuna inandığımız, evrensel basın etik kurallarını savunan  Yunan basın meslek kuruluşları ile kişi hak ve özgürlüklerine duyarlı Yunanlı gazetecileri derhal göreve davet ediyoruz” dedi.

Yunanistan’da yazılı ve dijital ortamda yayın yapan ve geniş bir okuyucu kitlesi olduğu bilinen “Makelio” Gazetesi, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili tüyler ürpertici fotoğraflı bir haber kullanmış ve haberde, “Gelecekten bir fotoğraf. Yunan Ordusu, Hristiyanlık’ın Aziz Kurucuları ve Amerikan Petagonu’ndan ‘Kartallar’ Onu köşede bekliyorlar. CIA’dan Ölüm Senaryoları” ifadeleri kullanıldı.

Birinci sayfanın tamamını Cumhurbaşkanı Erdoğan’a karşı bu iğrenç saldırıya ayıran gazetenin haberinde, “Aya Sofya’nın çan kulesinde Yahuda’nın sonu” şeklinde dikkat çeken bir yorum da yer aldı.

KONYA OLAY

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Konyaspor'un 23. hafta hedefi 3 puan
Konyaspor'un 23. hafta hedefi 3 puan
Meram sebze üretim tesisinin geleceğini konuştular
Meram sebze üretim tesisinin geleceğini konuştular
sanalbasin.com üyesidir