TGF’den Demirağ’a saldırıya sert tepki

TGF'den Demirağ'a saldırıya sert tepki

Türkiye Gazeteciler Federasyonu'ndan yapılan açıklamada Yeniçağ Gazetesi Yazarı Yavuz Selim Demirağ'a yapılan saldırının kabul edilemez olduğu vurgulandı

12 Mayıs 2019 - 12:10 - Güncelleme: 13 Mayıs 2019 - 15:05

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Yeniçağ Gazetesi Yazarı Yavuz Selim Demirağ’a yapılan çirkin saldırıyı kınadı.

Türkiyem TV'de önceki gece katıldığı bir program sonrası, Ankara'daki evinin önünde bir grubun saldırısına uğrayan ve ağır yaralanan Gazeteci Demirağ’a yapılan saldırının kabul edilemez olduğunun vurgulandığı açıklamada, “Bu darp olayı da aslında meslektaşımızın şahsında genel olarak basının korkutulup sindirilmesine yöneliktir” denildi. 

TGF Yönetim Kurulu adına Genel Başkan Yılmaz Karaca’nın yaptığı açıklama şöyle:

"Sopalarla ciddi şekilde darp edilerek ağır yaralanan ve Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi gören meslektaşımıza acil şifalar diliyoruz. Bu ülkede gazetecilik ne yazık ki bedel ödenen bir meslek haline getirilmiştir ve meslektaşlarımız da bunun sıkıntısını yaşamaktadırlar. Zaten pek çok açıdan güvencesiz durumdaki gazeteciler, bu yetmiyormuş gibi can ve mal emniyeti açısından da tedirgin bir süreçte görevlerini yapmaya çalışmaktadırlar. Gazetecilere yapılan saldırı, halkın haber alma hakkına yapılan bir saldırıdır ve şiddetle karşı çıkılmalıdır. Sorumluların bulunarak gerekli cezaya çarptırılmaları, hem hukukun hem de vicdanların gereği için şarttır. TGF olarak meslektaşlarımızın her zaman yanındayız, yanında olmayı da kararlılıkla sürdüreceğiz."

KONYA OLAY

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Torku ilk gazlı içeceğini çıkardı
Torku ilk gazlı içeceğini çıkardı
Konyaspor'da şivlilik geleneği yaşatıldı
Konyaspor'da şivlilik geleneği yaşatıldı
sanalbasin.com üyesidir