"Tek düşüncemiz Kayseri maçını kazanmak"

"Tek düşüncemiz Kayseri maçını kazanmak"

Konyaspor Teknik Direktörü Bülent Korkmaz, Konyaspor'un Kayserispor maçında tek çaresinin kazanmak olduğunu söyledi.

19 Şubat 2020 - 16:20

Takımın Kayacık Tesisleri’nde yaptığı antrenman öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Teknik Direktör Bülent Korkmaz, “Her takım kazanmak istiyor. Biz de kazanmak istiyoruz Kayserispor da kazanmak istiyor. O yüksek mücadeleyi kim yaparsa, kim daha çok inanırsa, kim daha çok isterse, şans ondan yana olacak. Taraftarımız maça gelecek. Onların da desteği ile mücadelemizle istediğimiz sonucu alacağımızı düşünüyorum” dedi.  

Teknik Direktör Bülent Korkmaz, Göztepe maçının geride kaldığını ve kalan haftaları düşündüklerini ifade ederek şunları söyledi:

“Bu hafta özellikle geçmişi unutacağız. Yaptığımız analizlerde oyunculara ne istediğimi söyledim. Üzerinde çalışıyoruz. Bu hafta o reaksiyonu göreceğimi düşünüyorum. Zaten her haftanın bir hikayesi var ama her hafta zor. Bu zorluğu aşmak için, o savaşı, o mücadeleyi, o yüreği, o inancı ve o cesareti göstermemiz lazım ki göstereceğiz. Başta teknik direktör ve teknik ekibim olarak biz kenarda bunu yapacağız. Her şeyimizi vereceğiz. Çünkü maçları kazanmanız için bence taktik önemli, pozisyonlar önemli ama yürek, koşu, mücadele, ikili mücadele, kazanma, kazanırken isyan etme bunu yaparsak her şeyin daha iyi olacağını düşünüyorum. O değişimi bu hafta yapmamız lazım.”

Oyun sisteminde yavaş yavaş değişiklik yapacağını kaydeden Teknik Direktör Bülent Korkmaz, “Çalışmalarımızı dikine futbol yönünde yapıyoruz. Oyun sisteminde de yavaş yavaş bazı değişiklikler olacak” diyerek, Kayserispor maçından itibaren bu değişimin saha içerisinde de görüleceğini söyledi.

Taraftarlara da seslenen Bülent Korkmaz, “Taraftarımız bir tepki verecekse bana .versin. Ancak bundan sonra bu tip bir tepkiyle karşılaşacağımızı düşünmüyorum. Çünkü gerçekten takımına sahip çıkan, takımıyla yaşayan bir taraftar grubu var. Bu beni son derece sevindiriyor. Zor bir süreç. Hiç kolay bir süreç yok. Zaten süreç zor olmasa biz buaraya gelmezdik. Dolayısıyla değişimi ve değişikliği görmek istiyorum, bunu taraftarda görmek istiyor” ifadelerini kullandı.

“Maçları kazanmanız için bence taktik falan önemli, pozisyonlar önemli ama yürek, koşu, mücadele, ikili mücadele, kazanma, kazanırken isyan etmek. Bunu yaparsak her şeyin daha iyi olacağını düşünüyorum” diye konuştu

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
THY sadece 14 şehre sefer düzenleyecek
THY sadece 14 şehre sefer düzenleyecek
YHT seferleri durduruldu
YHT seferleri durduruldu
sanalbasin.com üyesidir