Taş Medreseli Ülkücüler Ilgın’da toplandı

Taş Medreseli Ülkücüler Ilgın'da toplandı

12 Eylül öncesi hapishanelerde işkenceye maruz kalmış Türkiye'nin çeşitli illerinde yaşayan ülkücüler Ilgın'da bir araya geldi..

16 Eylül 2018 - 15:02 - Güncelleme: 16 Eylül 2018 - 15:28

12 Eylül ihtilalinde işkenceye maruz kalmış ülkücülerin her yıl gerçekleştirdikleri geleneksel toplantı bu yıl Ilgın'da yapıldı. 

Ilgın Ülkü Ocakları'nın ev sahipliğinde ve Necati Akıncı'nın organizasyonu ile Konya başta olmak üzere, aralarında eski milletvekilleri, MHP il başkanları ile MHP'nin üst kademelerinde görev yapmış İstanbul, Ankara, İzmir, Kahraman Maraş, Karaman, Niğde, Nevşehir, Aksaray ve Kırşehir'den gelen ülkücüler, Ilgın Uygulamalı Otel'de hafta sonunda bir araya geldi. 

Eski anılarını anlatarak o günlere yolculuk yapan ülkücüler, "Allah o günleri bu millete bir daha yaşatmasın. Çok zor şartlar altında hapishanelerde çile çektik. Ama bir an bile olsun davamızdan vaz geçmedik" şeklinde konuştu.

Cumartesi gecesi düzenlenen eğlencede ise zaman zaman duygusal anlar yaşandı. Mikrofana çıkan ülkücülerin anlattıkları anılarda, bazı ülkücüle göz yaşlarını tutamadı. 

Bu organizasyonu her yıl düzenleyerek geleneksel hale getiren Necati Akıncı, Türkiye genelindeki taş medreseli ülkücüleri bir araya getirmek için gelecek yıllarda büyük bir organizasyon düşündüklerini belirtirken, ev sahipliği yapan Ilgın Ülkü Ocakları'na teşekkür etti. 

Pazar sabahı kahvaltıdan sonra birleriyle vedalaşan ülkücüler, yeniden buluşmak üzere Ilgın'dan ayrıldılar. 

KONYAOLAY/ILGIN

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Konya 10 gün boyunca kitapla anılacak
Konya 10 gün boyunca kitapla anılacak
Veterinerler Beyşehir'de buluştu
Veterinerler Beyşehir'de buluştu
sanalbasin.com üyesidir