Tarımsal Danışmanlık Milletvekili Kara’nın gündeminde

Tarımsal Danışmanlık Milletvekili Kara'nın gündeminde

MHP Konya Milletvekili Esin Kara, Tarımsal Danışmanlık konusunda Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'ye verdiği soru önergesinde danışmanların durumunu sordu

09 Aralık 2019 - 15:51

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Konya Milletvekili Esin Kara, çiftçilerin yaşam standardının yükseltilmesi amacıyla Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'ye verdiği önerge ile tarımsal danışmanlığı gündeme getirdi.

Kırsal alandaki çalışmalarıyla dikkat çeken Milletvekili Kara, çiftçilere yönelik problem çözme bilgi ve becerisi kazandırılması ve kırsal alanda yaşam standardının yükselmesini sağlamak amacıyla eğitim, yayım ve danışmanlık hizmeti yürütmek amacıyla çalışan Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından sertifikalandırılmış kişiler olan tarımsal danışmanlar hakkında Bakan Pakdemirli’ye soru önergesi verdi.

Kara, Konya’yı da etkileyen bazı hususların yer aldığı önergede şu soruları yöneltti:

"2020 yılı için illere verilen Tarımsal Danışmanlık kontenjan listesi açıklanmış ve Konya’ya 35 adet Tarımsal Danışman kontenjanı verilmiştir. İllere yönelik oluşturulan kontenjanların belirlenmesinde kullanılan temel unsur nedir? Tarım potansiyeli ve nüfus bakımından Konya’dan daha küçük olan illerde kontenjan sayısının daha yüksek tutulmasının nedeni nedir? Konya için ayrılan bu kontenjanın yetersiz kalması halinde yıl içerisinde kontenjan artışına gidilmesi söz konusu olabilir mi?”

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Konyaspor hem salonda hem sahada çalıştı
Konyaspor hem salonda hem sahada çalıştı
Konyaspor'dan Konya'nın tanıtımına festivalli katkı
Konyaspor'dan Konya'nın tanıtımına festivalli katkı
sanalbasin.com üyesidir