Reklam
  • Reklam
Sokak hayvanları için beslenme noktaları
Reklam

Sokak hayvanları için beslenme noktaları

Çumra'da sokak hayvanları için beslenme noktaları oluşturuldu

10 Ocak 2018 - 16:54 - Güncelleme: 11 Ocak 2018 - 14:06
Reklam

 

Çumra Belediyesi tarafından şehrin çeşitli noktalarına sokak hayvanları için beslenme noktaları oluşturuldu.

Özellikle kış aylarında sokak hayvanlarının aç kalmamaları için oluşturulan beslenme noktaları belediye tarafından sürekli kontrol altında tutuluyor.

Çumra Belediye Başkanı Mehmet Oğuz, gazetecilere yaptığı açıklamada, "2016 yılı içerisinde yapılan bir ankette Çumra'nın en büyük sorunlarından biri olarak başı boş hayvanların vermiş olduğu rahatsızlıktı." dedi.

Hızlı bir şekilde Konya Doğa ve Hayvanları Koruma Derneği Ümit Sürmeli ile beraber bir çözüm bulmak için çalışmalar yaptıklarını kaydeden Oğuz, şöyle konuştu:

"Hayvanların ilçe dışında beslenme noktalarının oluşturulması gerektiği kanaatine varıldı ve ilçe dışında altı adet beslenme noktamızı oluşturduk. Bununla beraber Büyükşehir Belediyemizle irtibatlı olarak 2017 yılı içerisinde 281 hayvanımıza kısırlaştırılarak aşılanması ve kulak küpesi takma işlemi yapıldı. Yine sokaklardan topladığımız ve tedavi işlemleri yapılan 56 hayvanımızı sahiplendirdik. Bu beslenme noktaları hayvanların gece saatlerinde yiyecek aramak için ilçe içerisine girmesinin önüne büyük ölçüde geçilmiş oldu."

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Up Group ve Multinet Up’tan OfisPaneli’ne ortak yatırım
Up Group ve Multinet Up’tan OfisPaneli’ne ortak yatırım
"Türkiye, 15 Temmuz'dan güçlenerek çıkmış bir ülkedir"