Reklam
  • Reklam
Seydişehir’de domuz sürek avı yapıldı
Reklam

Seydişehir'de domuz sürek avı yapıldı

Konya'nın Seydişehir ilçesine bağlı Ketenli Mahallesinde Avcılar ve Atıcılar Derneği'nin katılımı ile yaban domuzu sürek avı düzenlendi.

06 Aralık 2017 - 11:54 - Güncelleme: 07 Aralık 2017 - 10:16
Reklam

Avcılar ve Atıcılar Derneği Başkanı Soner Güler, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sürek avının tarım alanlarına ciddi anlamda zarar veren yaban domuzlarına karşı yapıldığını söyledi.

Etkinliğe ilçedeki tüm avcıların ilgi gösterdiğini belirten Güler, şunları kaydetti:

"Domuzların etkisiz hale getirilmesi için gerekli izin ve önlemler alındıktan sonra ava çıkıldı. Kış şartları nedeniyle aç kalan domuzlar yerleşim yerlerine kadar indi. Ekili tarım alanlarında yaban domuzu zararının en aza indirilebilmesi amacıyla yapılan domuz sürek avında 100 kişilik avcı gurubuyla 17 domuzu etkisiz hale getirdik. Belirli aralıklarla domuz avına devam edeceğiz. Güzel bir av ve kaynaşma oldu. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum."

İlçe Tarım Gıda ve Hayvancılık Müdürü Yavuz Ünüvar da "Domuz popülasyonunun, son günlerde, bölgede yaşayanlara zarar verecek kadar arttığı ve tarım arazilerine zarar vermelerinin tespit edilmesi üzerine bölge bir uygulama yapıldı. Gerekli tüm izin ve güvenlik önlemleri alınarak ava çıkıldı. Bir aksilik çıkmadan av sonlandırıldı." dedi.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sivasspor, Kayserispor maçı hazırlıklarına başladı
Sivasspor, Kayserispor maçı hazırlıklarına başladı
CHP, yerel seçimlerde Konya’da iddialı
CHP, yerel seçimlerde Konya’da iddialı