Reklam
Serdar Kalaycı hangi belediyeye aday?

Serdar Kalaycı hangi belediyeye aday?

2009-2014 yılları arasında Meram Belediye Başkanlığı yaptıktan sonra Cumhurbaşkanlığında daire başkanı olarak çalışmaya devam eden Serdar Kalaycı, Konya merkez ilçelerinden birine aday olacağını söyledi

01 Aralık 2018 - 20:44

Meram Belediyesi'nin eski başkanlarından Serdar Kalaycı, Cumhurbaşkanlığı daire başkanlığı görevinden istifa etti. 

www.konyaolay.com'a yaptığı açıklamada, 31 Mart Mahalli İdareler seçimi için istifa ettiğini belirten Kalaycı, "Dua edelim. İnşallah güzel şeyler olacak" dedi.

29 Mart 2009'da yapılan yerel seçimlerde Meram Belediye Başkanlığına seçilerek 5 yıl bu görevi yaptıktan sonra ikinci kez aday gösterilmeyen Kalaycı, daha sonra Cumhurbaşkanlığı'ndan gelen davet üzerine Necmettin Erbakan Üniversitesi'ndeki görevinden ayrılarak 2014 yılında Köşk kadrosuna dahil olmuştu. 

Kalaycı, hangi ilçe için başvuruda bulunduğunu açıklamazken, gerekli açıklamaları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yurtdışı gezisi dönüşünde yapacağını bildirdi.

- SERDAR KALAYCI KİMDİR?

30 Mayıs 1973 tarihinde Konya’da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Konya’da tamamladı. 1994 yılında Selçuk Üniversitesi Mimarlık Mühendislik Fakültesi’nden İnşaat Mühendisi olarak mezun oldu. 2004 yılına kadar aynı fakültede öğretim görevlisi olarak çalıştı. 2004 yılında Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü Su İşleri Daire Başkanlığı’na atandı. KOSKİ Genel Müdürlüğü Plan Proje Dairesi Başkanlığını yürüttü. 29 Mart 2009 Yerel Seçimlerinde Meram Belediye Başkanlığı’na seçildi. Meram Belediye Başkanlığı'ndan sonra Necmettin Erbakan Üniversitesi'nde akademisyen olarak çalışmakta iken Cumhurbaşkanı'nın davetiyle Cumhurbaşkanlığı Daire Başkanlığı görevini yürüttü. Evli ve 2 çocuk babası olan İnşaat Yüksek Mühendisi Dr. Serdar Kalaycı, İngilizce bilmektedir

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Pegasus'tan İstanbul Okan Üniversitesi öğrencilerine kariyer imkanı
Pegasus'tan İstanbul Okan Üniversitesi öğrencilerine kariyer...
Klima bakımında
Klima bakımında "yedek parça" mağduru olmayın
sanalbasin.com üyesidir