Selsebil konserleri Şeb-i Arus törenlerine renk kattı

Selsebil konserleri Şeb-i Arus törenlerine renk kattı

Konya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nün öncülüğünde, Hazreti Mevlana’nın 746. Vuslat Yıldönümü Uluslararası Anma Törenleri kapsamında bu yıl ilk kez düzenlenen, ‘Selsebil Konserleri’ Şeb-i Arus törenlerine yeni bir soluk getirdi

18 Aralık 2019 - 17:35

Hazreti Mevlana’nın eserlerinde ve Mevlevilik kültürü içinde özel bir yeri olan dini ve tasavvufi müziğinin önemli isimlerinin yer aldığı Selsebil Konserleri, 7-17 Aralık tarihleri arasında Mevlana Kültür Merkezi Sultan Veled Salonu’nda gerçekleştirildi.

Tasavvuf müziği sanatçılarının yanı sıra bu alanda akademik çalışmaları bulunan usta seslerin sahne aldığı konserlerde, kısa zaman önce İslam’la şereflenen Della Milles, Uluslararası Mevlâna Vakfı Korosu ile birlikte tasavvuf müziğinden eserler seslendirdi.

Hazreti Mevlana’yı anma törenlerinin 82. yılında, bugüne kadar emeği geçen herkesin ruhuna ithafen yapılan Vefa Mevlidi’nde; Ahmet Çalışır, Mehmet Emin Karataş, Yunus Balcıoğlu, Bekir Büyükbaş ve Murat Taştekin, Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu’nun sazları eşliğinde dua, kaside ve ilahiler seslendirdi. Selsebil konserlerinde sahne alan; Hasan Genç, Zeynel Genç, Ubeydullah Sezikli, Fatih Koca, Ahmet Hakkı Turabi ve Ömer Faruk Belviranlı performanslarıyla sanatseverlere unutulmaz bir musiki ziyafet yaşattı.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
"Önceliğimiz Kanal Konya Projesi olmalıdır"
Konya'nın turizmi Turist Rehberleri Günü'nde ele alındı
Konya'nın turizmi Turist Rehberleri Günü'nde ele alındı
sanalbasin.com üyesidir