Selçukya kültür gezileri Yerköprü’de devam etti

Selçukya kültür gezileri Yerköprü'de devam etti

Selçukya Kültür Sanat Derneği üyeleri, kültür gezileri kapsamında Taşkent, Hadim, Çetmi, Dedemli ve Yerköprü'yü gezdi

25 Temmuz 2019 - 12:17

Farklı konu ve konuklarla sohbet geceleri düzenleyen Selçukya Kültür Sanat Derneği, kültür gezilerine de devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde 3. Kültür Gezisini Taşkent, Hadim, Çetmi, Dedemli, Yerköprü güzergahına gerçekleştiren dernek üyeleri, ödüllü bir çok fotoğrafçı, gazeteci ve yazarlarla birlikte çekimler yaptı.

Selçukya Gezileri koordinatörü Mustafa Karaçelebi , yönetimindeki gezi Ayboğazı Şelalesi, Dedemli, güzergahında devam etti. Hadim mezarlığı ve Anadolu’da yetişen âlim ve velilerin en ünlülerinden birisi olan Ebû Said Muhammed Hadimi Hazretlerinin ziyaret edildi. Geziye katılan Konya Aydınlar Ocağı Başkanı Dr. Mustafa Güçlü, Hadimi Hazretlerinin hayatı ve hakkındaki rivayetler ile ilgili anekdotlar aktardı.

Daha sonra Hadim ilçesine 23 km uzaklıktaki, ilginç bir jeolojik yapısı olan Yerköprü Şelalesine geçildi. Anadolu topraklarındaki önemli nehirlerden biri olan Göksu Nehrinin, Yerköprü’de mağaranın içine girip, uzun bir mesafe sonrası tekrar çıkması ve çıktığı noktanın yaklaşık 25 metre üstünden Karasu Çayı’nın akması ile oluşan doğa harikası güzellik, usta fotoğrafçılar tarafından ölümsüzleştirildi. Ancak piknikçilerin etrafı kirletmiş olması üzüntü ile karşılandı.

KONYA OLAY

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Büyükşehir Belediyesi, otobüs şoförü alacak
Büyükşehir Belediyesi, otobüs şoförü alacak
Meram Belediyespor, Sakarya'da destan yazdı
Meram Belediyespor, Sakarya'da destan yazdı
sanalbasin.com üyesidir