Şehir Hastanesi 2020’de hizmete giriyor

Şehir Hastanesi 2020'de hizmete giriyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İzmir, Kocaeli, Ankara Etlik gibi birçok şehir hastanesi ile birlikte Konya Şehir Hastanesi'nin de 2020'de hizmete gireceğini söyledi

31 Aralık 2019 - 17:34

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Konya Şehir Hastanesi'nin 2020 yılında devreye gireceğini söyledi.
2019 yılını değerlendirerek, 2020 için öngörülen projeleri anlatan Koca, yeni yılda İzmir, Kocaeli, Ankara Etlik, Konya gibi birçok şehir hastanesinin açılacağını kaydetti.

2020, şehir hastanelerinin yoğun açıldığı, mükemmeliyet merkezlerinin olacağı, sağlık turizmi, tanı merkezleri, ofis ve sağlık müşavirlerinin atamasının yapılacağı önemli bir yıl olacağını vurgulayan Koca, yeni yılla birlikte sağlık turizmine yönelik çalışmalara da ağırlık vereceklerini belirtti. Koca, 2023'te 1,5 milyon olan sağlık turisti hedefine daha erken ulaşmayı hedeflediklerini söyledi.

Bakan Koca, Türkiye'nin sağlık kapasitesinin, imkanlarının ve potansiyelinin yurt dışında etkin bir şekilde tanıtılmasını sağlayarak ülke imajını güçlendirmek amacıyla kurulan Uluslararası Sağlık Hizmetleri Anonim Şirketi'nin (USHAŞ) 2020'de 20 ülkede sağlık ofisi ve tanı merkezi açacağını bildirdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Vatandaşa ücretsiz maske
Vatandaşa ücretsiz maske
Umreciler Konya'ya ulaştı
Umreciler Konya'ya ulaştı
sanalbasin.com üyesidir