Sayıştay Başkanı Baş’tan “Kariyer Planlaması” Konferansı

Sayıştay Başkanı Baş’tan “Kariyer Planlaması” Konferansı

Sayıştay Başkanı Seyit Ahmet Baş, Konya'da katıldığı konferansta öğrencilere tecrübelerini aktarırken, mesleki önerilerde bulundu

13 Aralık 2019 - 12:53

Sayıştay Başkanı Seyit Ahmet Baş, Selçuk Üniversitesi tarafından düzenlenen “Denetim Mesleğinin, Geçmişi, Bugünü ve Geleceği, Kariyer Planlaması” konferansına katıldı.

Türk devletlerinde ve Osmanlı Devleti döneminde Sayıştay Başkanlığını anlatan Sayıştay Başkanı Baş, başkanlığın günümüze kadar olan gelişim süreci ve dönüşümleri ile o dönemde yayınlanan kitaplar hakkında bilgi verdi.

Kariyer planlaması yaparken izlemeleri gereken yöntemler konusunda da öğrencileri bilgilendiren Baş, meslek seçiminde kendi oluşturduğu Karar Ağacı’dan bahsederek, şunları söyledi:

“Öncelikle özel sektörde mi, kamu sektöründe mi çalışmak istiyorsunuz? Buna karar vermeniz gerekir. Kendinizi hangi alanda rahat hissediyorsanız, tercihiniz de o yönde olmalıdır. Özel sektörde işe başlamak kolay, yükselmek zordur. Kamu sektörüne girmek zor, yükselmek kolaydır. Başkasının emrinde çalışmam diyorsanız, girişimci kişiliğiniz varsa kendi işinizin patronu olabilirsiniz. Zaman içinde binlerce kişiye ekmek kapısı olabilirsiniz. İş, sizin için zevk alacağınız bir yaşam tarzı olmalıdır. Bir yük kesinlikle olmamalıdır. Dolayısıyla bütün bunları göze önünde bulundurarak bir karar vermelisiniz” dedi.

Öğrencilerin sorularını da cevaplandıran Sayıştay Başkanı Baş'a Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ümit Süleyman Üstün tarafından teşekkür belgesi takdim edildi.

Sayıştay Başkanı Baş, kurumun 156. kuruluş yılı sebebiyle geçen yıl kendisine Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin ve Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Dalkıran tarafından hediye edilen Sultan Abdülaziz Han’ın portresi nedeniyle teşekkür belgesi takdim etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AKŞEKER sağlık çalışanlarını unutmadı
AKŞEKER sağlık çalışanlarını unutmadı
Koronavirüste bugün vefat 87, iyileşen hasta 264 oldu
Koronavirüste bugün vefat 87, iyileşen hasta 264 oldu
sanalbasin.com üyesidir