Şamlar Şenliğinde, birlik ve beraberlik mesajı verildi

Şamlar Şenliğinde, birlik ve beraberlik mesajı verildi

Beyşehir'in Şamlar Mahallesi'nde geleneksel olarak düzenlenen şenliğe katılan CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır, CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş ve CHP Eski Konya Milletvekili Atilla Kart, birlik ve beraberlik mesajları verdi

22 Temmuz 2019 - 12:48

Beyşehir Şamlar Mahallesinde geleneksel olarak düzenlenen Birlik ve Dayanışma Şenliğinde, birlik ve beraberlik mesajı verildi.

Şamlar Mahallesinde gerçekleştirilen Birlik ve Dayanışma şenliğine İzmir, Norveç ve Almanya’daki Şamlarlıların yanı sıra CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır, CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş, CHP Eski Konya Milletvekili Atilla Kart, CHP Beyşehir İlçe Başkanı Rıdvan Şenyurt, CHP Seydişehir İlçe Başkanı Orhan Özel, il yönetim kurulu üyeleri ile davetliler katıldı.

Şenliğin açılış konuşmasını yapan Şamlar Mahallesi Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Berkant Bulut Şamlarlılar’ın birlik ve beraberlikten yana olduklarını belirterek, “Şamlarlılar olarak her zaman ülkemizin birlik ve beraberliğinden yana olduk. Dostluğa, kardeşliğe ve hoşgörüye sahip çıkarak, bu felsefeyi yaşatıyoruz. Şenliğimize katılanlara, sponsor olanlara ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş, “13. yüzyılda Hz. Mevlana’nın ve Hacı Bektaş Veli’nin coğrafyamıza insan odaklı bir sevgi ortamı için geldiklerini biliyoruz. Bizde bu sevgi anlayışıyla Şamlara geldik. Partimiz CHP her zaman kardeşliğin, birlikteliğin, dayanışmanın ve hoşgörüyle demokrasinin savunucusu olup, bu anlayışla hareket etmektedir. Sizler sevginin, kardeşliğin ve paylaşmanın yanında oldunuz. Bundan dolayı kutluyorum” dedi.

CHP Eski Konya Milletvekili Atilla Kart, “Şamlar ayrımcılığı ret eden, kul hakkını yemeyen, kardeşliği temsil eder. Bundan dolayı sizleri kutluyorum. Hiçbir güç ülkemizin kardeşliğini ve birlikteliğini bozamayacaktır.”

- Birlikten Güç Doğar

Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır konuşmasında birlikten güç doğar diyerek, “Şamlarlılar; doğru, dürüst ve adam deyince siz akla gelirsiniz. Tek bir hedefim var. Oda insan odaklı hizmettir. Şamlar Mahallemizin sorunlarının çözümü için elimizden geleni yapacağız. Birlikten güç doğar. Biz ne zaman ben demekten kurtulur, biz dersek ve bu anlayışla hareket edersek işte o zaman kalkınmış ülke oluruz” diye konuştu.    

- İnsanların Özgür Yaşamalarını Bir Erdem Olarak Gördüm

CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener konuşmasında insanların özgür yaşamalarını bir edem olarak gördüğünü dile getirerek, “Hayatım boyunca insanların özgür yaşamalarını bir erdem olarak gördüm. Birlik ve beraberlik, farklılıklarımızla birlikte bir arada olmaktır. İnanç birliğimizi ve kültürümüzü koruyarak yaşamaktır. 13. yüzyılda Anadolu’daki önderler bir arada yaşamayı ortaya koymuşlar. Bu milleti dirliğe, beraberliğe ve kardeşliğe davet etmişler. Geleceğimizi güzelleştirmeye çalışmak en büyük sınav olacaktır. Bugün birliktelik içinde hizmet edersek, bu anlayışla çalışırsak başarılı oluruz. Ülkemize sahip çıkmak görevimizdir. Şenliğiniz hayırlara vesile olsun” şeklinde konuştu.  

CHP Beyşehir İlçe Başkanı Rıdvan Şenyurt ve diğer konuşmacılardan sonra çeşitli etkinlikler düzenlenerek, sanatçılar tarafından konser verildi. Şenliğe katılanlara geleneksel Konya etli pilavı ikram edildi.

KONYA OLAY

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Hamzalarlı öğrencilerden basket takımlarına ilginç isimler!
Hamzalarlı öğrencilerden basket takımlarına ilginç isimler!
Konyaspor'da hazırlıklar devam etti
Konyaspor'da hazırlıklar devam etti
sanalbasin.com üyesidir