Sağlık Müdürlüğü araçları ilçelere SIHHAT olacak

Sağlık Müdürlüğü araçları ilçelere SIHHAT olacak

Sağlık Bakanlığı'nın İl Sağlık Müdürlüğü'ne tahsis ettiği 3 araç, Meram, Selçuklu ve Karatay İlçe Sağlık Müdürlüklerine teslim edildi

03 Eylül 2019 - 12:43

Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü tarafından SIHHAT Projesi kapsamında Konya İl Sağlık Müdürlüğü’ne tahsis edilen üç araç ilçe sağlık müdürlüklerine teslim edildi. İl Sağlık Müdürlüğü bahçesinde düzenlenen anahtar teslim programına İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, hizmet başkanları, ilçe sağlık müdürleri ve çok sayıda sağlık yöneticisi katıldı. 

Meram, Karatay ve Selçuklu İlçe Sağlık Müdürlüklerine tahsis edilen araçlarla aşılama hizmetleri sunulacağına vurgu yapan Prof. Dr. Koç, “Sağlık alanında gelişimin en önemli faktörlerinden biri yerinde hizmettir. Özellikle evde sağlık hizmetlerimiz, aşılama hizmetlerimiz ve mobil hizmetlerimiz bu anlamda son derece önemlidir. Biz, İlçe Sağlık Müdürlüklerimizin ve hizmeti yürüten ilçe sağlık birimlerimizin ihtiyacı olan 27 aracı önceki dönem temin etmiş ve teslimini gerçekleştirmiştik. İlçe ziyaretlerimizde araçların son derece verimli bir şekilde kullanıldığını ve çok önemli bir eksikliği giderdiğini bizzat gözlemledik. Bugün de mevcut olan 27 araca ilave olarak soğuk hava sistem özellikli (Frigo-Frig) 3 aşı aracımızı daha ilgili arkadaşlara teslim ederek sundukları sağlık hizmetlerinin daha verimli olabilmesi adına destek sağlamış olacağız” dedi.

Konya’da aşılama oranlarının yüzde 95’lerin üzerinde olduğunun altını çizen Prof. Dr. Koç, aşılama ile pek çok ölümcül hastalığın önüne geçilebildiğine dikkati çekti. Aşının çocuklar için hayati bir konu olduğunu ve her çocuğun sağlıklı yaşama hakkı bulunduğunu dile getiren Prof. Dr. Koç, şöyle devam etti:

“İl Sağlık Müdürlüğü olarak aşısız veya eksik aşılı bir birey tespit ettiğimiz anda aşılanma programına alınması en önemli hedefimizdir. Bu anlamda, Sağlık Bakanlığımızın stratejileri doğrultusunda aile hekimlerimiz ve diğer birimlerimizle aşılama konusunda her türlü hassasiyeti göstermekteyiz. Ailelerde çocuklarının aşılanması anlamımda dikkatli davranmalıdır. Sağlıklı bir toplumun gereği için aşılama hizmetinin vazgeçilemez olduğunu tüm kesimlere ulaştırmamız gerekiyor. Aşıyla önlenebilir hastalıkların sebep olduğu sakatlık ve ölümlerden çocuklarımızı koruyalım.”

Konuşmalarının ardından İl Sağlık Müdürü ve hizmet başkanları tarafından araç anahtarları Meram, Karatay ve Selçuklu İlçe sağlık müdürlerine teslim edildi. Sağlık ordusunun filosuna katılan yeni araçlar dualar eşliğinde görev yerlerine uğurlandı.

 

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Torku ilk gazlı içeceğini çıkardı
Torku ilk gazlı içeceğini çıkardı
Konyaspor'da şivlilik geleneği yaşatıldı
Konyaspor'da şivlilik geleneği yaşatıldı
sanalbasin.com üyesidir