Ribat Eğitim Vakfı Yaz Kursuna ilgi yoğun

Ribat Eğitim Vakfı Yaz Kursuna ilgi yoğun

Ribat Eğitim Vakfı tarafından açılacak 2019 Yaz Kursu için kayıtlar devam ediyor. Yoğun ilgi gören kayıt başvurularında son gün 10 Haziran 2019 olarak belirlendi

23 Mayıs 2019 - 12:43

Her yıl açılan Ribat Eğitim Vakfı Yaz Kursu, bu yıl 17 Haziran 2019 - 9 Ağustos 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Bu yıl gerçekleştirilecek yaz kursunda Kuran-ı Kerim, Dini Bilgiler, sosyal etkinlikler, yüzme, kamplar, piknik ve gezi programları ve doğa yürüyüş düzenlenecek.

Mayıs ayı itibariyle başlayan Ribat Eğitim Vakfı Yaz Kursuna bugüne kadar yapılan başvurularda yoğun ilgi gösterilirken, son başvuru tarihinin 10 Haziran 2019 olduğu açıklandı. Kayıt yaptırmak isteyenlerin acele etmeleri ve kontenjan dolmadan yaptırmaları istendi.

Ribat Eğitim Vakfı Başkanı Mehmet Küçüktoka, her yıl gençlere yönelik açtıkları yaz kurslarının bu yıl 17 Haziran - 9 Ağustos 2019 tarihleri arasında yapılacağını belirterek, başvurular Mevlana Çarşında bulunan Ribat Eğitim Vakfı Genel merkezinde alındığını söyledi.

Yaz okullarının gençlerin vaktini doğru değerlendirebilmek için önemli olduğunu ifade eden Küçüktoka, "Ağaç yaş iken eğilir. Bu çocuklarımıza ancak bu zamanda dinimizi öğretebiliriz. Ailelerden özellikle istirhamım şudur ki, evlerinizde güzel ahlakı, dinini öğretin. Burada kazandığı dini ve beşeri alandaki kazanımlarını kaybetmesine de izin vermeyin. Bu çocuklar bizim geleceğimizdir. Geleceğimizi heba etmeyelim. Bu yaz kurslarının hem öğrencilerimiz hem de geleceğimiz açısından çok verimli geçeceğini düşünüyorum” dedi.

KONYA OLAY

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
"Temiz Hava" için pedal çevirdiler
Başkan Kavuş, mahalle ziyaretlerine devam ediyor
Başkan Kavuş, mahalle ziyaretlerine devam ediyor
sanalbasin.com üyesidir