Ribat, aşure ikram ile ağızları tatlandırdı

Ribat, aşure ikram ile ağızları tatlandırdı

13 Eylül 2019 - 17:23

Ribat Eğitim Vakfı ve Ribat Aşevi, 10 Muharrem münasebetiyle aşure ikramında bulunarak ağızları tatlandırdı. Aşure dağıtım programı Kapu Camii ve Aziziye Camii'nde Cuma Namazı çıkışında gerçekleştirildi. Aşure ikramı etkinliğine binlerce Konyalı katıldı.

Ribat Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Küçüktoka cami cemaati ve katılımcılara teşekkür ederek, "Ribat Eğitim Vakfı ve Ribat Aşevi olarak her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz aşure ikramına bu yıl da devam ediyoruz. Aşure bize Kerbela'yı hatırlatıyor, Müslümanların birlik ve beraberliğinin önemli olduğunu ifade ediyoruz. Dağıtılan aşureler, paylaşılan iyilikler de inşallah buna vesile olur. Muharrem ayı Peygamberimizin dilinde hürmete layık, değerli bir ay. Bu yıl aşure ikramını Kapu Camii ve Aziziye Camiinde Cuma namazı sonrası dağıtarak gerçekleştirdik" dedi.

Ribat Eğitim Vakfı ve Ribat Aşevi olarak bir taraftan aşevi hizmeti yürütürken bir taraftan da toplumun sevincini, üzüntüsünü paylaştıklarını ifade eden Küçüktoka, aşure dağıtım programlarına katkı veren yardım severlere de teşekkür etti.

Ribat Eğitim Vakfı tarafından geleneksel olarak gerçekleştirilen birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği aşure dağıtım programı büyük ilgi gördü.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CHP'de il başkanlığını Barış Bektaş kazandı
CHP'de il başkanlığını Barış Bektaş kazandı
Diyanet'ten ucuz alışveriş önerileri
Diyanet'ten ucuz alışveriş önerileri
sanalbasin.com üyesidir