Okka: İnandığınız değerlerden taviz vermeyin

Okka: İnandığınız değerlerden taviz vermeyin

Genç MÜSİAD'ın programına katılan MÜSİAD Konya Şube Başkanı Ömer Faruk Okka, gençlerin doğru yönlendirilmesiyle ülkenin yapamayacağı hiçbir şey olmadığını söyledi

10 Ocak 2019 - 15:46

MÜSİAD Konya Şube Başkanı Ömer Faruk Okka, Genç MÜSİAD Konya Şubesi tarafından düzenlenen programda, MÜSİAD kültürü ve MÜSİAD’ın gençliğe katkılarını anlattı.

MÜSİAD brifing salonunda çok sayıda Genç MÜSİAD üyesinin katıldığı konferansta konuşan Okka, “2000 yılında temeli Konya’da atılan Genç MÜSİAD, bugün önemli bir noktaya gelmiştir. Türkiye’nin ve dünyanın en büyük ve en yaygın genç işadamları yapılanmasına dönüşen Genç MÜSİAD’ın bugünlere gelmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. MÜSİAD’ın en büyük değerlerinden biri olan Genç MÜSİAD, bizim adeta göz bebeğimizdir" dedi.

"Gençlerimizi doğru yönlendirebilirsek, yapamayacağımız hiçbir şey yoktur" diyen Okka, şunları söyledi:

"Gençlerimizi doğru yönlendirmemiz ve potansiyellerini ortaya çıkarmamız gerekiyor. Bunu da gerçekleştirebileceğimiz yerler oldukça azdır. Bildiğiniz gibi, millet olarak yakın geçmişte bir 15 Temmuz travması yaşadık. Bu süreçte, bağımsız olmayan zihinlerin, yönlendirmeye açık iradelerin, sorgulamadan tabi olan robotlaşmış insanların toplumlar için ne büyük bir tehlike olduğunu hep birlikte gördük. 15 Temmuz girişimini başarısız kılan en kritik etken ise, hiç kuşkusuz, o gece bağımsızlığına ve değerlerine yönelen saldırıyı fark ettiği anda, hiçbir yerden talimat beklemeden hür iradesiyle ve imanıyla, korkusuzca meydanlara dökülen Müstakil ruhlu insanların varlığıydı.

MÜSİAD, gençlerimiz için bir okuldur. Gençlerimizi iyi yetiştirebilmek için Genç MÜSİAD’a elimizden gelen desteği sağlamaya devam edeceğiz. MÜSİAD da geçirdiğiniz her bir dakika sizler için birer kazançtır. Burada geçirdiğiniz her bir dakikanın boşa geçmediğini edindiğiniz tecrübeler ile ileride fark edeceksiniz. Önünüzde çok ciddi bir fırsat var. Özellikle kendinizi geliştirme ve önünüze koyduğunuz hedeflere ulaşma noktasında zamanınızı iyi bir şekilde değerlendirmelisiniz. MÜSİAD’ın bütün imkânlarından da sonuna kadar faydalanmalısınız.

Dünyada teknoloji her an değişmektedir. Bu değişime çok hızlı ayak uydurmalı ve değişimi yakalamalısınız. Ekonomimizi güçlendirmek için ileri teknoloji ve katma değeri yüksek olan üretime geçilmelidir. Bunları gerçekleştirebilmek için de donanımlı gençlerimizin bilgisine ihtiyacımız vardır.  Sizler her ne olursa olsun, hayatınız boyunca inandığınız değerlerden taviz vermemelisiniz. Doğru seçeceğiniz arkadaşlarınızla birlikte hareket etmelisiniz. Hayatınızda karşılaştığınız zorlukları birlikte üstesinden gelin. Ailenizle ve arkadaşlarınızla istişarelerde bulunun. Bunu sürekli hale getirmelisiniz. İstişareler hayr vardır. İstişaresiz karar almamaya çalışın. Unutmayın ki, inanırsanız, çalışırsanız ve azmederseniz mutlaka başarırsınız. Birlik ve beraberliğinizi bozmadan araştırmaya, geliştirmeye, üretmeye devam edin”

Programın sonunda MÜSİAD Konya Şubesi Gençlik Kurulu Başkanı Safa Botsalı, MÜSİAD Konya Şube Başkanı Ömer Faruk Okka’ya hediye takdim etti.

KONYA  OLAY

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Konya'da iki otomobilin çarpışması sonucu ilk belirlemelere göre 7 kişi öldü
Konya'da iki otomobilin çarpışması sonucu ilk belirlemelere göre...
Uşak'ta tarihi eser kaçakçılığı operasyonu
Uşak'ta tarihi eser kaçakçılığı operasyonu
sanalbasin.com üyesidir