Reklam
Obezite 14 Mart Tıp Bayramı’nda konferansla anlatıldı

Obezite 14 Mart Tıp Bayramı'nda konferansla anlatıldı

Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Konya Tabip Odası tarafından 14 Mart Tıp Bayramı etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen Obezite ve Obezite Cerrahisi konulu konferansta hastalık ve tedavi yöntemleri anlatıldı

14 Mart 2019 - 12:00

Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Beyhekim Konferans Salonu'nda, Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Konya Tabip Odası işbirliği ile Obezite ve Obezite Cerrahisi Konferansı gerçekleştirildi.

Konferansın açılış konuşmalarını Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serdar Göktaş ve Konya Tabip Odası Başkanı Dr. Seyit Karaca gerçekleştirdi. Konferansa Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyeleri, Hastane Başhekim Yardımcıları, yöneticileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Açılış konuşmalarının ardından panellere geçildi. Panelde Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Levent Kebapçılar "Sağlık Sorunu Olarak Obezite" konusunda bilgi verdi.

Daha sonra "Obezitenin Konservatif Tedavisi" konusunu Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Diyetisyeni Pelin Onar anlattı.

"Obezite Tedavisine Cerrahi Yaklaşımlar" konusunda paneli ise Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve Hastane Başhekimi Doç. Dr. Hüseyin Yılmaz gerçekleştirdi.

Doç. Dr. Yılmaz'ın konuşmasının ardından "Obeziteden Korunma Yolları" konusunu Konya Eğitim Araştırma Hastanesi Diyetisyeni Aydanur Alime Soydan anlattı.

Yoğun bir katılımla gerçekleşen panelde obeziteden korunma ve tedavi yöntemleri konusunda önemli bilgiler aktarıldı.

Sunumların ardından katılımcı panelistlere Konya Tabip Odası ve Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından plaket ve teşekkür belgeleri takdim edildi.

KONYA OLAY

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Pegasus'tan İstanbul Okan Üniversitesi öğrencilerine kariyer imkanı
Pegasus'tan İstanbul Okan Üniversitesi öğrencilerine kariyer...
Klima bakımında
Klima bakımında "yedek parça" mağduru olmayın
sanalbasin.com üyesidir