Millet Bahçesi’nde NLP anlatıldı

Millet Bahçesi'nde NLP anlatıldı

NLP Uzmanı Yazar  M. Ergün Şencan, Millet Bahçesi'nde düzenlenen programda beyin dili programlamayı anlattı

12 Şubat 2020 - 13:58

Konya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ‘Millet Kıraathaneleri’ konuk olarak NLP Uzmanı Yazar  M. Ergün Şencan’ı ağırladı.

NLP uzmanı ve yazar olan Şencan “Beyin Dili Programlama” üzerine giriş ve tanıtım içerikli bir sunumla katıldı; hedefleme ve programlı çalışmayla başarının kolayca yakalanabileceğini anlattı.

Şencan sunumunda, Türkçe ifadesiyle beyin dilini programlama anlamına gelen NLP'nin ortaya koyduğumuz her davranış ve düşüncenin kaynağının sinir sistemimiz olduğunu ifade ederek, şu bilgileri verdi:

"Sinir sistemimizin temeli ise duyu organlarımızdır. Her insan dünyayı farklı bir biçimde algılar. NLP’nin 4 ana direği kendimiz ve başkalarıyla uyum sağlamaktır. Çünkü iç çatışmalarımız dışarıdakileri de yaratır. Ne istediğimizi bilmektir. Yani ‘sorun ne?’ diye sormak yerine ‘ne istiyorsun?’ diye sormaktır. Duyusal keskinliktir.Yani duyularınızı kullanmak, size neler olduğunu görmektir.
Davranış esnekliğidir. İstediklerinizi elde edinceye kadar davranışlarınızı siz değiştirmelisiniz. Başkalarından beklemek yerine siz harekete geçin. İyi hissetmenizi sağlayan davranışların bir listesini çıkarın. Baş edemediğiniz bir sorun olduğunda iyi hissettiğiniz andaki davranışlarınızı uygulamaya başlayın" dedi.

Çok sayıda vatandaşın ilgiyle izlediği programda zihne dair farklı bilgiler aktarıldı. Yapılan sunum içerisinde ödüllü oyun oynandı ve program sonunda katılımcıların soruları cevaplandırıldı. 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Böyle giderse 2 sonra esnaf kalmayacak
Böyle giderse 2 sonra esnaf kalmayacak
Koronavirüste iyileşen hasta sayısının artması umut oldu
Koronavirüste iyileşen hasta sayısının artması umut oldu
sanalbasin.com üyesidir