MHP’li Kara’dan Pakdemirli’ye işsizlik soru önergesi

MHP'li Kara'dan Pakdemirli'ye işsizlik soru önergesi

MHP Konya Milletvekili Esin Kara Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye verdiği soru önergesinde ziraat mühendislerinin istihdam oranını gündeme getirdi

25 Aralık 2019 - 11:39

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Konya Milletvekili Esin Kara gündeme dair sorunları Meclis'e taşımaya devam ediyor. Kara Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'ye soru önergesi vererek, ziraat mühendislerinin istihdam sorununu gündeme taşıdı.

Ziraat mühendislerinin tarımsal kalkınmanın uygulanması, geliştirilmesi ve teknik altyapının sağlamlaştırılması için tarımsal üretimde önemli bileşenlerden biri olduğunu hatırlatarak, ziraat mühendislerinin ne yazık ki işsizlik sorunuyla karşı karşıya olduğunu dile getiren Kara, Bakan Pakdemirli'ye “Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde kaç adet Ziraat Mühendisi istihdam edilmektedir? 2020 yılında Bakanlık bünyesinde istihdam edilmesi planlanan Ziraat Mühendisi sayısı kaçtır? Açılan kadro sayısının belirlenmesinde üniversitelerden mezun olan Ziraat Mühendisi sayısı göz önünde bulundurulmakta mıdır?" sorularını yöneletti.

Tarım sektörünün kalkınmanın mihenk taşlarından biri olduğunu ve ekonomik gelişme sürecine farklı kanallardan katkı sağladığını hatırlatan Milletvekili Kara, ekonominin tarım ile güçlenmesi ve ziraat mühendislerinde işsizliğin son bulması için ziraat mühendislerinin bir an önce sektöre kazandırılması gerektiğini vurguladı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Vatandaşa ücretsiz maske
Vatandaşa ücretsiz maske
Umreciler Konya'ya ulaştı
Umreciler Konya'ya ulaştı
sanalbasin.com üyesidir