Merhaba gazetesi yarım asrı devirdi

Merhaba gazetesi yarım asrı devirdi

Yayın hayatına 20 Ağustos 1969’da baylaşan Merhaba Gazetesi, yeni yaşını kutluyor. Ziya Tanrıkulu tarafından kurulan ve  "Türkiye’de Yarın" adıyla yayın hayatına başlayan, 1991 yılında ise isim değişikliğiyle yayınlarına devam eden Merhaba Gazetesi 50 yaşında

21 Ağustos 2019 - 13:02

Konya basının amiral gemisi Merhaba Gazetesi 50 yaşında. 20 Ağustos 1969 tarihinde Türkiye’de Yarın ismiyle yayın hayatına başlayan ve 1991’de isim değişikliğiyle yoluna devam eden Merhaba Gazetesi 50. Yaşında. 22 yıl Türkiye’de Yarın adıyla yayınlanan gazete, 15 Mart 1991 tarihinden itibaren adını Merhaba Gazetesi olarak değiştirdi. Gazetenin şu anki Yönetim Kurulu Başkanı Rifat Tankut, İmtiyaz Sahibi ise Halid Şen’dir.  Gazetenin Sorumlu Yazı İşleri Müdürü İbrahim Büyükeken, Spor Müdürü Ferhat Türkoğlu, İstihbarat Şefi ise Emre Özgül’dür.

AKADEMİK SAYFALAR MARKA OLDU

Merhaba Gazetesi 50 yıllık yayın hayatına Konya kültür hayatına önemli katkılarda bulunan çok sayıda eseri de kazandırdı. 15 yıl boyunca gazete bünyesinde haftalık “Akademik Sayfalar” çıktı. . Merhaba Gazetesi, Araştırmacı-Yazar Mehmet Ali Uz yönetiminde haftada bir yayınlanan Akademik Sayfalar Eki ile şehrin, bölgenin kültürüne önemli bir hizmette bulundu. Akademik Sayfalar eki Konya kültür ve sanat dünyası tarafından ciddi bir şekilde takip edildi. Konya’nın önemli kültür adamlarından Mehmet Ali Uz ve ekibi tarafından çıkarılan Akademik Sayfalar’da Prof. Dr. Saim Sakaoğlu, Prof. Dr. Caner Arabacı, Prof. Dr. Haşim Karpuz, Ali Işık, Serdar Ceylan gibi önemli kültür adamları yazılar yazdı. 

MERHABA ŞEHİR YENİ BİR SOLUK GETİRDİ

Konya’da dergiciliğe yeni bir soluk getiren Merhaba Gazetesi Merhaba Şehir dergisiyle de adından sıkça söz ettirdi. Merhaba Şehir dergisi Konya’da dergicilikte marka dergilerden biri haline geldi. Merhaba Şehir dergisi kısa sürede Konya’da aranan dergilerden biri haline geldi. Önemli dosya haberlerin, yurtdışı gezi yazılarının ve röportajların yer aldı Merhaba Şehir Dergisi yayın hayatına devam ediyor.

ARAPÇA MERHABA İLE BİR İLKE İMZA ATILDI

Merhaba Gazetesi, 2014 yılında Türk basın tarihinde bir ilke imza attı. Merhaba Gazetesi Türk basın tarihinde ilk defa Arapça Gazete çıkararak, önemli bir yayıncılık hizmetini hayata geçirdi.  2014 yılında yayın hayatına başlayan Merhaba Arapça, 2016 yılının Aralık ayında yayın hayatını sonlandırdı. Arapça Merhaba, Konya’daki Suriyeli, Iraklı, Sudanlı ve Somalili mültecilerin entegrasyonu konusunda önemli bir misyonu yerine getirdi. 

KONYA BASININDA ÖDÜLLERE ABONE OLDU

‘Anadolu’nun Gücü’ sloganıyla 18 Haziran 2005’ten itibaren kendi hizmet binasında faaliyete başlayan Merhaba Gazetesi, toplumun kendisine biçtiği misyonu yerine getirmeye, halkın nabzını tutmaya, devam etmektedir. Merhaba Gazetesi bugüne kadar Türkiye’nin önde gelen prestijli medya ödüllerini de almıştır. Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, Konya Gazeteciler Cemiyeti ve Erdemli Belediyesi’nin düzenlediği yarışmalardan ödüllerle döndü. Türkiye’nin önde gelen prestijli medya ödüllerine abone olan Merhaba Gazetesi’nde başarı ve ödül almak bir gelenek haline geldi.

KONYA OLAY

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Konyaspor'un 23. hafta hedefi 3 puan
Konyaspor'un 23. hafta hedefi 3 puan
Meram sebze üretim tesisinin geleceğini konuştular
Meram sebze üretim tesisinin geleceğini konuştular
sanalbasin.com üyesidir