Meram’ın asfalt atağı 2020’de de devam edecek

Meram'ın asfalt atağı 2020'de de devam edecek

2019 yılı yol ve asfalt hedefine ulaşan Meram Belediyesi, havaların erken ısınmasıyla 2020 asfaltlama çalışmalarına da hızlı girdi

04 Mart 2020 - 12:26

2020 yılı için kendisine 1 milyon 250 bin m² asfalt hedefi koyan Meram Belediyesi, yeni sezona da hızlı bir giriş yaptı. Havaların soğumasıyla 2019 yılında kalan sokak ve caddeler için şubat ayından itibaren çalışmalarına yeniden başlayan Meram Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri 10 sokağı sıcak asfalt, 50 sokağı da sathi kaplama için hazırladı.

2020 YILINDA MERAM’A 1 MİLYON 250 BİN M² ASFALT DÖKÜLECEK

Tretuvara hazırlık için ise 2 ekskavatör ile kazılara başlayan ekipleri, 5 tretuvar yapım ekibi hızlı bir şekilde takip ediyor. 1 milyon 250 bin m² asfalt hedefinin yanı sıra 2020 yılı içinde 75 bin metretül kaldırım ve 150 bin m² parke yapmayı planladıklarını söyleyen Meram Belediye Başkanı  Mustafa Kavuş bu çerçevede Pir Hasan Caddesinin toplam 1.5 km’lik hattının 2020 yılı içerisinde genişletilmesinin yapılarak tretuvar ve alt yapı çalışmalarının da başladığını kaydetti. Bu hattın Meram Yeni Yolu Hatıp’a bağlayan toplam 5 km’lik bir hat olduğunu hatırlatan Başkan Kavuş, bunun 3.5 kilometresinin tamamlandığını kalan bölümün ise bu yıl içinde tamamlanacağını belirtti. Diğer taraftan Hatıp, Kozağaç ve Alakova Mahallelerinde 50 sokağın alt yapılarının yapıldığını ve sathi kaplamaya hazır hale geldiğini söyleyen Başkan Kavuş, Kozağaç ve Boruktolu Mahallelerinde başlayan sathi kaplama çalışmalarının ise tüm hızıyla devam ettiğini ifade etti.

KAVUŞ: MERAM’IN ASFALT ATAĞI 2020’DE DE DEVAM EDECEK

2019 yılında Meram’da yoğun ve kapsamlı bir altyapı ve asfaltlama çalışması gerçekleştirildiğini belirten Başkan Kavuş, sözlerini şöyle sürdürdü; “Hemşehrilerimizin bizden en önemli beklentilerinden biri olan yol ve asfalt çalışmaları için belirlediğimiz hedefi 2019 yılında tutturmayı başardık. En uzağından en yakınına kadar tüm Meram’da imkanlarımız ölçüsünde adeta bir asfaltlama seferberliği başlattık. Bu amaçla konuyu tasarruf tedbirlerinin dışında tuttuk. Yol ve asfaltlama konusu hemşehrilerimin hizmet beklenti listesinin en üstünde yer alan konulardan biri olması sebebiyle bizim de öncelikli hizmet hedefimizin ve çalışmalarımızın en üstünde yer alan başlıklardan biri. Hemşehrilerimizin daha rahat, daha kaliteli ve daha konforlu seyahat etmesi için başlattığımız asfalt atağına 2020 yılında yenilerini eklemeyi amaçlıyoruz. Havaların erken ısınması sebebiyle bu sezon çalışmalarımıza erken başladık, şartlar imkan verdiği sürece de hız kesmeden devam edeceğiz. Allah hizmetin en iyisini hakeden hemşehrilerime hadim olmak adına çıktığımız bu yolda bizleri utandırmasın.” 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Konya'daki umrecilerde tahliye sevinci
Konya'daki umrecilerde tahliye sevinci
Koronavirüste test sayısı düne göre yüzde 25 arttı
Koronavirüste test sayısı düne göre yüzde 25 arttı
sanalbasin.com üyesidir