Meram’daki okullar eğitim yılına hazır

Meram'daki okullar eğitim yılına hazır

Çocukların daha temiz ve sağlıklı bir ortamda eğitim almalarını amaçladıklarını kaydeden Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, ilçedeki bütün okulların her türlü bakım ve tadilatlarının yapıldığını söyledi

05 Eylül 2019 - 13:36 - Güncelleme: 05 Eylül 2019 - 17:36

Meram Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, okulların açılmasına sayılı günler kala ilçe genelinde bulunan tüm ilk ve orta dereceli okulların temizliğini aralıksız sürdürüyor.

Yaz tatili boyunca okulların boyalarını yenileyen Meram Belediyesi ekipleri, temizliğin yanısıra okullarda bulunan çöp kovalarının tamir ve tadilatlarını gerçekleştiriyor, tamir edilemeyecek durumdaki kovaları da yenileriyle değiştiriyor. Ekipler bu çalışmalar çerçevesinde Meram Melike Hatun Özel Eğitim Meslek Okulu’nda ise komple bakım ve detaylı temizlik yaparak, engelli öğrencilerin yeni eğitim yılı mutluluğunu katladı.  

Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğünün çalışmalarının yanısıra Meram Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ise okulların çevre düzenlemesine katkıda bulunuyor. Bu çerçevede ekipler, öğrenci ve öğretmenlerin eğitim süreçlerine katkıda bulunmak amacıyla, yaz boyunca büyüyen otları temizleyerek bahçelerin düzenlemesini gerçekleştirdi. Meram’da bulunan tüm ilkokul, ortaokul ve liselerde yılboyunca sürdürülen temizlik ve tadilat çalışmalarına yeni eğitim öğretim yılı öncesinde daha da hız kazandırdıklarını kaydeden Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, bu çalışmalar ile çocukların eğitimlerini temiz, sağlıklı ve hijyenik bir ortamda gerçekleştirmelerini hedeflediklerini ifade etti.

Meram Belediyesi olarak ihtiyaç duyduğu bir çok alanda ve her fırsatta eğitime destek verdiklerini söyleyen Başkan Kavuş, “Bu destekler kapsamında yeni eğitim yılına girmeye hazırlanan okullarımızın fiziki şartlarını düzenlemek adına ekiplerimiz dört bir koldan çalışıyor. En başta yeni eğitim yılının başlamasına sayılı günler kala ilçemizde eğitim gören öğrencilerimize daha temiz daha hijyenik ve daha sağlıklı bir ortamda eğitim alabilmeleri ve oyunlarını oynayabilmeleri amacıyla okullarımızın çevre temizliklerini  gerçekleştiriyoruz. Aynı zamanda okulların fiziki şartlarının daha iyi bir seviyede olabilmesi adına detaylı temizlikten, dezenfekte işlemlerine, çöp kovalarının bakım ve tamiratlarından otların temizliğine, ihtiyaç duyan okullarımızın parke, bordür ve asfaltına kadar gerçekleştirdiğimiz bir dizi çalışma ile geleceğimizin teminatı çocuklarımızın  ve emanetlerimize iyi bir gelecek hazırlamak adına canhıraş uğraş veren eğitimcilerimizin yanında olmaya gayret gösteriyoruz. Bu vesile ile 2019-2020 eğitim öğretim döneminin öğrencilerimize, ailelerine ve tüm eğitim camiasına hayırlar getirmesini diliyorum” diye konuştu.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Konyaspor'un 23. hafta hedefi 3 puan
Konyaspor'un 23. hafta hedefi 3 puan
Meram sebze üretim tesisinin geleceğini konuştular
Meram sebze üretim tesisinin geleceğini konuştular
sanalbasin.com üyesidir