Mansur Yavaş Konyalı Tuzcuoğlu’nu görevden aldı

Mansur Yavaş Konyalı Tuzcuoğlu'nu görevden aldı

Ankara Büyükşehir Belediye Belediye Başkanı Mansur Yavaş, AK Parti'nin Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki'nin sağ kolu olan Büyükşehir Belediye Genel Sekreteri Konyalı Refik Tuzcuoğlu’nu görevden aldı

12 Nisan 2019 - 10:45

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Genel Sekreter Refik Tuzcuoğlu ve Teftiş Kurulu Başkanı İsmail Erdoğan'ı görevden aldı. Konyalı Tuzcuoğlu'nun yerine MHP eski milletvekili Murat Özkan göreve getirildi.

Ak Parti Genel Başkan Yardımcılığı görevine dönen Mehmet Özhaseki’nin sağ kolu olarak bilinen Refik Tuzcuoğlu seçimlerden kısa bir süre önce Ankara Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği görevine getirilmişti. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın ilk icraatı Refik Tuzcuoğlu’nu genel sekreterlik görevinden almak oldu. Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetimler Politikalar Kurulu Üyesi de olan Tuzcuoğlu, bundan önce Çevre Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı ile İller Bankası Yönetim Kurulu Başkan vekilliği görevlerini de yapmıştı. Refik Tuzcuoğlu 2004-2009 yılları arasında da Konya’da Meram Belediye Başkanlığı görevini yürütmüştü.

Yavaş, Tuzcuoğlu’nun yerine Ülkücü Kuruluşlar Davası’nda tutuklanan 44 yıllık dava arkadaşı, MHP Giresun eski milletvekili Murat Özkan’ı Ankara Büyükşehir belediyesi Genel Sekreterliği görevine atadı.

KONYA OLAY

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Konya 10 gün boyunca kitapla anılacak
Konya 10 gün boyunca kitapla anılacak
Veterinerler Beyşehir'de buluştu
Veterinerler Beyşehir'de buluştu
sanalbasin.com üyesidir