Kur’an kursu öğrencileri Tutal ile piknikte buluştu

Kur'an kursu öğrencileri Tutal ile piknikte buluştu

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, ilçedeki yaz Kur'an kurslarında eğitim alan öğrencilerle piknikte bir araya geldi, tavsiyelerde bulundu

08 Ağustos 2019 - 13:44

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Seydişehir Müftülüğü’ne bağlı yaz Kur'an kurslarında eğitim gören öğrenciler ilçe müftülüğü tarafından düzenlenen piknikte bir araya geldi.

Etkinliğe, Belediye Başkanı Mehmet Tutal, İlçe Müftü Vekili Ali Akbıyık, İmamlar ve öğrenciler katıldı. Seydişehir İlçe Müftülüğüne bağlı yaz Kuran kurslarında eğitim gören 450 öğrenci piknikte çeşitli yarışma ve oyunlarla eğlenerek pikniğin tadını çıkardı.

Bu tür etkinliklerin öğrencileri daha fazla motive ettiğini belirten Belediye Başkanı Mehmet Tutal, "Tüm kuran kurslarının toplanıp pikniğe gelmesi, bu tür sosyal faaliyetleri yaşamaları çok güzel. Kur'an öğrenmek insanın zihnini açar. Hadis-i Şerifte ifade edildiği gibi 'Sizin en hayırlınız Kur'an-ı Kerim'i öğrenen ve öğretendir' Bu yüzden Kur'an-ı Kerim'i öğrenmek, okumak ve anlamak gerekiyor. Kuran kurslarını iyi değerlendirmek lazım. Son yıllarda Diyanet İşleri Başkanlığı ciddi mesafeler aldı. Bunun için bu ortamın kıymetini iyi bilmek lazım. Bir Müslümanın mutlaka bilmesi gereken temel bilgileri de öğrenin.  Müslümanlığın ne olduğunu da öğrenmek gerekir. Öğreneceğimiz yaş, bu yaşlar gençler" dedi.

Başkan Tutal, öğrencilere okul döneminde hafta sonları cami ve Kur'an kurslarında eğitime devam etmelerini tavsiye etti.

Piknik sonunda öğrencilere çeşitli hediyeler dağıtıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ürün: Konya istikbalimizin umududur
Ürün: Konya istikbalimizin umududur
Dağcılar Doğu Türkistan için Küpe Dağı’na tırmandı
Dağcılar Doğu Türkistan için Küpe Dağı’na tırmandı
sanalbasin.com üyesidir