KOSKİ’den ilginç fatura hesaplaması

KOSKİ'den ilginç fatura hesaplaması

KOSKİ'nin bir abonesine gönderdiği 555 TL'si Tarife Farkı Bedeli olarak alınan 630.50 TL'lik su faturası, "Bu nasıl fatura hesabı?" dedirtti

08 Kasım 2018 - 16:30 - Güncelleme: 08 Kasım 2018 - 22:26

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü'nün bir abonesine 7 m3'lük su kullanımı için 630.50 TL'lik fatura göndermesi isyan ettirdi. 

Son 1 ay içinde iğneden ipliğe herşeye gelen zamlarla iyiden iyiye bellerinin büküldüğünü dile getiren abone, "Elektriğe her ayan gelen zamlar vatandaşı zaten zor durumda bırakıyordu. Bir de KOSKİ'nin gönderdiği akıl almaz rakamlardaki faturalar, bizi kara kara düşündürüyor" dedi.

Ekim-Kasım arasında 1 aylık süre zarfında kullanılan 7 m3'lük su kullanımı için gelen 630.50 TL'lik faturanın izahının olmadığını ifade eden vatandaş, "Suyun birim fiyatı 3,03 TL ve kullanım tutarı 21,21 iken atıksu bedeli ile bu rakam 26,53 TL olması gerekiyor. Fakat Tarife Farkı Bedeli diye bir kalem ile faturaya 555 TL daha yansıtılmış. Bu bedel nereden çıktı? KOSKİ'nin bu farkı neye dayanarak faturaya yansıttığını kamuoyu adına açıklamasını istiyoruz" diye konuştu.

İlgili abone, konu ile ilgili olarak yargıya başvuracağını kaydetti.

KONYA OLAY / ÖZEL

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sivasspor'da Kone ve Erdoğan Yeşilyurt sağlık kontrolünden geçti
Sivasspor'da Kone ve Erdoğan Yeşilyurt sağlık kontrolünden...
"Kayserispor'da olduğum için mutluyum"
sanalbasin.com üyesidir