Konyaspor 3 günde 30 bin forma sattı

Konyaspor 3 günde 30 bin forma sattı

Konyaspor Kulübü Basın Sözcüsü Güven Öten, taraftarların başlattığı forma satışı kampanyasında 3 günde 30 bin rakamına yaklaştıklarını açıkladı

12 Ağustos 2019 - 01:33

Konyaspor Kulübünün forma satış kampanyasında 3 günde 30 bin forma satarak hedefine ulaştığı bildirildi. 

Konu ile ilgili açıklama yapan Konyaspor Kulübü Basın Sözcüsü Güven Öten, yeni sezon formalarının büyük ilgi gördüğünü belirterek, forma satışı kampanyasında 3 günde 30 bin rakamına yaklaştıklarını kaydetti.

Taraftarların başlattığı forma kampanyasına halkın her kesiminden yoğun ilgi olduğunu söyleyen Öten, şöyle devam etti:

“Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan’ın öncülüğünde, kulüp başkanımız Hilmi Kulluk’un da desteğiyle forma satışı kısa sürede büyüdü ve 3 günde 29 binin üzerinde forma satışı gerçekleşti. 30 bine yaklaşmak üzereyiz. Kampanyaya Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve oda başkanlarımız da ciddi oranda destek verdi. Konya’da ilk kez böyle yüksek sayıda forma satışı oldu. Kulübün gelirinden ziyade, takıma olan aidiyet duygusunun artmasından dolayı bunu önemsiyoruz. Kimse maçlara formasız gelmemeli. Takımını yalnız barıkmayıp destekleyen taraftarlarımıza da teşekkür ederiz.”

Forma yeni transferlerin tanıtımında farklılık oluşturarak çektikleri filmlerin de büyük ilgi ve beğeni topladığını ifade eden Öten, forma satışı kampanyasından büyük bir gelir beklemediklerini, bu kampanyanın Konyasporlu olma duygusunun gelişmesinde ve gelecek nesillere aktarılmasında önemli bir başlangıç olduğunu dile getirdi. 

Güven Öten, kampanyaya destek veren Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ile oda başkanlarına teşekkür ederek, “Bunların yansımasını şehrimizde göreceğiz. Siparişler verildi ve herkesi 1-2 ay sonra yeşil-beyazlı formalarla maçlarda göreceğimize inanıyoruz. Hedef olarak 30 bin demiştik ve buna da yaklaştık. Amacımız kısa sürede Konyaspor aidiyet bilincinin oluşmasıydı, bunu da başardık diye düşünüyorum” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KOSKİ'den
KOSKİ'den "Geleceğe Nefes" için 42 bin fidan
Eğitim-İş’ten, darp edilen öğretmene destek
Eğitim-İş’ten, darp edilen öğretmene destek
sanalbasin.com üyesidir