Konya Tabip Odası’ndan "Evlat Nöbeti"ne destek

Konya Tabip Odası'ndan "Evlat Nöbeti"ne destek

Konya Tabip Odası Başkanı Seyit Dr. Karaca, Diyarbakır'da evlatlarının terör örgütünün elinden kurtarılması için nöbet tutan ailelere destek olduklarını açıkladı

12 Eylül 2019 - 12:40

Konya Tabip Odası Başkanı Dr. Seyit Karaca, yayınladığı mesaj ile Diyarbakır'da çocukları dağa kaçırılan annelerin nöbetine destek verdi.

"Kamuoyuna Çağrımızdır" başlıklı mesajında jeostratejik konumu ve tarihte yüklendiği misyon nedeniyle üzerinde sürekli hesaplar yapılan ülkemizde terör faaliyetlerinin bitmediğine dikkat çeken Dr. Karaca, PKK terör örgütünün de etnik unsurlara dayalı olarak, benzer metotlarla aileleri ve gençleri mağdur ettiğini kaydetti.

Dr. Karaca, "Ergen yaşta ve sosyopsikolojik açıdan henüz oturmuş bir zihinsel yapıya kavuşmamış gençlerimizin, zihinlerinin çeşitli nedenlerle bulandırılarak veya zorla dağa kaçırılması kabul edilemez. Diyarbakır’da bu konudan mağdur ailelerimiz, bir siyasi parti il binasının önünde başlattıkları eylemle, çocuklarına kavuşacakları günü beklemektedir. Ailelerimizin sayısı da her geçen gün artmaktadır. Hem toplum sağlığımız hem de gençlerle ailelerinin ruh sağlığı açısından, bu eylemin ailelerimizin çocuklarına bir an önce kavuşacakları yönünde neticelenmesi en büyük beklentimizdir. Devletimizin ilgili makamlarının gerekenleri bir an önce yapmaları ve ailelerimizin özlemlerini gidermelerini bekliyoruz. Bu konuda sivil dayanışmaya da büyük ihtiyaç vardır. Merkez Konsey Örgütümüzün de ailelerin çağrısına duyarsız kalmamalarını beklediğimizi ve daha önce farklı konuda ve yanlış bir beyanla 'halk sağlığı sorunu' olarak nitelendirdikleri problem yanında 'gerçek halk sağlığı sorununun gençlerimizi dağa kaçırma' olduğu yolunda beyanla, mağdur ailelerin yanında yer almaya davet ediyoruz" dedi.

Dr. Karaca, terörün bitirilmesi konusunda çaba gösteren askeri ve mülki erkana Allah'tan güç ve kuvvet temenni ederken, şehitlerimize de Allah'tan rahmet diledi.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CHP'de il başkanlığını Barış Bektaş kazandı
CHP'de il başkanlığını Barış Bektaş kazandı
Diyanet'ten ucuz alışveriş önerileri
Diyanet'ten ucuz alışveriş önerileri
sanalbasin.com üyesidir