Konya STK Başkanı Görgülügil’den LGBT tepkisi

Konya STK Başkanı Görgülügil'den LGBT tepkisi

Konya Sivil Toplum Platformu Başkanı Görgülügil, Türkiye'de yapılmaya çalışılan LGBT organizasyonlarına tepki gösterdi. Gölgülügil, toplumu fitneye sürükleyen bu tür organizasyonların her zaman karşısında duracaklarını söyledi

08 Temmuz 2019 - 11:07

Konya Sivil Toplum Platformu Başkanı Muhsin Görgülügil, LGBT organizasyonlarına tepki gösterdi. "Fitne" olarak değerlendirdiği LGBT organizasyonunun İslam'a zarar verdiğini belirten Görgülügil, "Milletimizin manevi ve ahlaki dinamikleri ile oynanmasına izin vermeyeceğiz" dedi.

Konya Sivil Toplum Kuruluşları Platformu olarak, Konya'da, ülkemizde ve İslam coğrafyası içinde yaşanılan her türlü insani ve İslami değerlere karşı yapılan hareketlere karşı tepki gösterdiklerini hatırlatan Görgülügil, LGBT organizasyonunun da kabul edilemeyeceğini vurguladı. Ülkemizde ortaya konulmaya çalışılan üst akıl projesine bağlı LGBT fitnesine en sert şekilde karşı duracaklarını ve bu konuda duyarlı olan hakla, yerel ve kamu makamları ile her türlü işbirliğine hazır olduklarını ifade eden Görgülügil, konu ile ilgili yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi:

"Bizim burada ortaya koyduğumuz tepki; kesinlikle hiçbir siyasi gaye ve menfaat içermemektedir. Bilakis Rabbimiz'in Kur'an-ı Kerim'de açıkça haram olduğunu beyan buyurduğu ve sırf bu yüzden bir kavmi helak ettiği çirkin ve rezil bir organizasyon karşısında Müslümanca tavrı ortaya koymak, yapılan işin yanlış olduğu konusunda bu fitne organizasyonun içinde yer alan ve onlara alan açma konusunda ısrarcı olan sol tandanslı yönetim ve STK’lara ve onların bileşenlerine uyarıda bulunmak ve Rabbimiz'in huzurunda bu rezil etkinliği yapanlardan beri olduğumuzu haykırmaktır.

Diğer yönüyle eğer bu organizyona izin verme gafleti içinde olma temayülü olan devlet yetkilileri de varsa bu gibi etkinliklere izin vermekle en az bunlar kadar işlenen bu cürüme ortaktırlar. Son süreçte başta İstanbul ve İzmir olmak üzere İstanbul sözleşmesi’ni dayanak göstererek özgürlükler anlamında kendilerine yer açmak isteyen bu organizasyonlar, zaten fecaat haline gelen aile kurumunu ve gençliğimizi temelden sarsıcı fitne hareketidir. Manevi hayatın ve huzur şehri Konya’dan biz Konya STK Platformu olarak ilgili bütün taraflara sesleniyoruz. Siz sol cenahın ve jakoben laikliğin bileşenleri, sapkın LGBT düşüncesini bu millet içinde  asla meşrulaştıramayacaksınız. Bu millet Müslümandır ve cennet misali yaşadığımız ata yadigarı Anadolumuzu cehennem diyarına, Lut Gölüne çeviremeyeceksiniz. Buna asla müsaade etmeyeceğiz. Farklı şehirlerde LGBT etkinlileri  düzenleme çalışmaları İslam'a düşmanlıktır, Kur'ani değerlere hakarettir. Aslında sizler bu lanet davranışları yaparak gelecekte kendi çocuklarınızın da akıbetini hazırlıyorsunuz."

Konya STK Platformu olarak Müslüman Türk Milleti’nin bizi biz yapan değerlerin böylesi iğrenç organizasyonlarla kirletilmesine asla izin vermeyeceklerinin altını çizen Görgülügil, "Türk milleti elbette özgür, adil ve barış sistemi içinde yaşama istek ve çabası içindedir ama sizin anladığınız anlamda sınırsız özgürlük ve sapkınlık içinde olan hiçbir oluşuma da izin vermeyecek feraset ve olgunluktadır. Ne AB uyum yasaları çerçevesinde bu iğrençliğe yasal bir zemin oluşturma çabalarına Müslümanlar olarak kayıtsız kalacağız, ne de bu Millet’in İslam ile yoğrulmuş değerlerinin yozlaştırılmasına müsaade edeceğiz. Kim olursa olsun, bu topraklarda milletimizin manevi ve ahlaki dinamikleri ile oynanmasına asla müsamaha göstermeyeceğiz" diye konuştu.

LGBT NEDİR?

LGBT, "lezbiyen", "gey", "biseksüel" ve "transgender" kelimelerinin baş harfleridir. 1900'lerden itibaren kullanılmaya başlayan "LGBT", eşcinsel hakları mücadelesinde kullanılan çatı kelime haline gelmiştir. 

Her yıl Haziran ayının sonlarında dünya genelinde kutlanan ve Stonewall ayaklanmasının yıl dönümünde LGBTİ bireyler ve LGBTİ bireylere destek veren kişilerin katılımıyla bir dizi etkinlik, törenler ve Onur Yürüyüşü yapılıyor. 

Türkiye'de ise LGBTİ ile ilgili paneller, film gösterimleri, tiyatrolar, konserler ve partiler gibi bir hafta süren etkinliklere bazı araştırmacı, yazar, politikacı ve sanatçılar da destek veriyor. 

KONYA OLAY

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AK Parti Karatay'ın üyelik standına yoğun ilgi
AK Parti Karatay'ın üyelik standına yoğun ilgi
21 Şubat Anadil Günü'nde kardeşlik vurgusu
21 Şubat Anadil Günü'nde kardeşlik vurgusu
sanalbasin.com üyesidir