Reklam
  • Reklam
Konya Numune Hastanesi 17 Aralık’ta açılıyor
Reklam

Konya Numune Hastanesi 17 Aralık'ta açılıyor

Numune Hastanesi 17 Aralık'ta hasta kabulüne başlayacak

04 Aralık 2017 - 17:42 - Güncelleme: 04 Aralık 2017 - 17:52
Reklam

AK Parti Konya Milletvekili Abdullah Ağralı, yeni yaptırılan Konya Numune Hastanesinin 17 Aralık'ta hasta kabulüne başlayacağını bildirdi.

Ağralı, İl Sağlık Müdürü Mehmet Koç ve Hastane Başhekimi Süleyman Dönmez ile hastanenin son durumunu yerinde inceleyerek, yetkililerden bilgi aldı.

İncelemelerinin ardından yaptığı açıklamada, AK Parti hükümetlerinin sağlığa çok önem verdiğini ve vatandaşa yakışan sağlık hizmetini sunma adına büyük projelere imza attıklarını ifade eden Ağralı, şunları kaydetti:

"Numune Hastanesi projemiz de bu anlamda son derece önem arz etmektedir. Şu ana kadar türlü sebeplerden dolayı açılışı geciken hastanemizde sona gelinmiştir. İnşallah 17 Aralık'ta hastanemiz hasta kabulüne başlayacaktır. Hastanemizde hasta muayene edilebilecek 110 adet poliklinik mevcut. Acil servisimiz de yaklaşık 3 bin metrekare kapalı alanı ile günde yaklaşık bin hastaya poliklinik sunabilecek kapasitede. Dolayısı ile hastanenin hasta kabulüne başlanması ile birlikte diğer hastanelerimizde oluşan yoğunluğu da büyük ölçüde azaltacağını öngörüyoruz."

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sivasspor, Kayserispor maçı hazırlıklarına başladı
Sivasspor, Kayserispor maçı hazırlıklarına başladı
Kırıkkale'de 17 büyükbaş hayvan telef oldu
Kırıkkale'de 17 büyükbaş hayvan telef oldu