Kocaman: Sezona kazanarak başlamak istiyoruz

Kocaman: Sezona kazanarak başlamak istiyoruz

Konyaspor Teknik Direktörü Kocaman, MKE Ankaragücü maçı öncesi takımın yaptığı antrenmandan sonra basına yaptığı açıklamada, lige kazanarak başlamak istediklerini belirtti

15 Ağustos 2019 - 00:53

Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, yapılan tüm çalışmaların karşılığını almak ve lige iyi başlama adına MKE Ankaragücü maçını mutlaka kazanmak istediklerini söyledi.

Kayacık Tesisleri’nde yapılan akşam antrenmanında basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Kocaman, yeni sezonun herkes için hayırlı olmasını temenni ederek, "Takımlar ve özellikle bu işin aktörü olan oyuncular adına sakatlıklardan uzak, başarılarla dolu, bunu yaparken de doğru çalışan, iyi davranan, iyi şeyler yapmaya çalışanların biraz daha öne almasını dilememde fayda var. Umarım bunlardan bir tanesi de biz oluruz” dedi.

Çalışmaların bir kısmını tamamladıklarını belirterek, Eylül ayının başına kadar sürecek bir transfer süreci olduğunu hatırlatan Kocaman şunları söyledi:

"Oyun olarak, oyuncu olarak elimizdeki oyuncularla gelebileceğimiz seviye olarak belli bir yere kadar geldik. Tabi ki bundan biraz daha ileriye gitmemiz gerekiyor, bu bir gerçek. Dİğer taraftan da özellikle hem ayrılma safhasıyla hem katılma safhasıyla birkaç tane daha beklentimiz var. Olması da gerekiyor zaten. Dolayısıyla bu tarafıyla da henüz tamamlanmış olduğumuz söylenemez."

Kocaman, en büyük amaçlarının taraftarla beraber kazanmak olduğunu ifade ederek. "İkinci milli maça kadar olan kısımda oynayacağımız dört maç, hem ligle ilgili hem de takımımızın durumunu gözlemleme ve geleceğini görme açısından ciddi bir sınav olacak. Bu dört maçtan üçünü deplasmanda, birini de içeride oynayacağız. Yapılanmamızı, formumuzu, fiziksel durumumuzu ve oyun içindeki ezberlerimizi bir araya getirmeye çalışıyoruz. Bunların hepsini anlamlandıracak maçlardan biri de hafta sonu oynayacağımız Ankaragücü maçıdır. Tabi ki mutlak ve mutlak taraftarımızın karşısında onlarla birlikte kazanmak için oynamak kazanmaya çalışmak ve kazanabilmek en büyük amacımız olacak" diye konuştu.

Ofansif olarak en az bir veya iki oyuncu almak istediklerini dile getiren Kocaman, şöyle devam etti:

"Bu konuda temaslarımız var. Ancak altını çizmek istiyorum. Bu sadece sizin inisiyatifinizle gerçekleşmiyor. Oyuncular, kulüpleri ve sizin var olan imkanlarınız gibi birçok durum söz konusu. Bu yüzden süreç bazen uzayabiliyor. Birkaç oyuncuyla temasımız olduğunu ve yakın olduğumuzu söyleyebilirim. Sürecin uzamasından herhangi bir rahatsızlığım yok. En önemli hedefim mevcut oyuncuları geliştirmek. Bununla beraber de eksikleri dışarıdan tamamlamaktır. Bu konuda hiç şikayet etmedim. Zaten kuvvetli bir kadroya sahibiz. Ufak ayarlar gerekiyor. Onları da düzeltmeye çalışıyoruz.

Transferlerin de olacağını tahmin ediyorum. Yönetim bu konuda son derece samimi bir çalışma içerisinde. Transfer çok kolay olabilen bir şey değil. Öte yandan çok ortada bir takım gibi gözüküyoruz. Yukarıya doğru yaklaşmamız kolay olabilir. Bu imkanlar dahilinde gözüküyor. Ancak kırılganlığımızı da henüz attığımızı söyleyemem. Bu kırılganlığı onarabilirsek çok büyük bir problem yaşayacağımızı sanmıyorum." 

KONYA OLAY

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Konya bir manevi mimarını daha uğurladı
Konya bir manevi mimarını daha uğurladı
STK yönetimi basına tanıtıldı
STK yönetimi basına tanıtıldı
sanalbasin.com üyesidir