Reklam
Kızılay’da Hüseyin Üzülmez dönemi

Kızılay’da Hüseyin Üzülmez dönemi

Kızılay Konya Şubesi'nde 55 yıldır başkanlık yapan Kemal Gödeneli başkanlığı Hüseyin Üzülmez'e devretti

17 Şubat 2019 - 17:33

Kızılay Derneği Konya Şubesi, Olağan Genel Kurulunda yapıldı. Aziziye Kültür Merkezinde yapılan seçimde başkanlığa Hüseyin Üzülmez seçildi.

Kızılay Derneği Konya Şubesi'nin Olağan Genel Kuruluna, Kızılay Derneği Konya Şube Başkanı Kemal Gödeneli, yönetim kurulu ve dernek üyelerinin yanı sıra Kızılay Derneği Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, yönetim kurulu üyeleri, 24. dönem Konya Milletvekili Hüseyin Üzülmez, S.Ü. Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, Konya Eczacılar Odası Başkanı Adem Açıkgöz ve davetliler katıldı.

Genel Kurul'un Divan Başkanlığını yapan S.Ü.Rektörü Mustafa Şahin, “Derneğimize bugüne kadar destek veren ve bundan sonra da desteklerini sürdürecek olan bütün üyelerimize ve Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Gödeneli ve yönetim kuruluna emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

- Sıkıntılarda Aklımıza İlk Önce Kızılay Gelir

24. Dönem Konya Milletvekili Hüseyin Üzülmez, her türlü sıkıntıda aklımıza ilk önce Kızılay’ın geldiğini ifade ederek, “Kongremizin Ülkemize ve şehrimize hayırlar getirmesini diliyorum. Ülkemizde ve dünyada her türlü sıkıntılı dönemde ilk aklımıza Kızılay gelir. 150 yıldır aynı işi yapan Kızılay’ın kongresini yapıyoruz. Yıllardır Konya şubemizin başkanlığına yapan Kemal Gödeneli abimize ve yönetim kuruluna ve geçmiş dönem yöneticilerimizle üyelerimize teşekkür ediyorum. Bundan sonra da Konyalıların derneğimize sahip çıkmasını isterken, desteklerini de bekliyoruz. Kızılay’ın önemi her zaman artmıştır. Her sıkıntılı dönemde Kızılay üzerine düşen görevini yerine getirmiştir. Konyalı hayırseverlerimizin derneğimize sahip çıkması bizleri sevindiriyor” dedi.

- Kızılay İyiliğin Timsalidir

Kızılay Derneği Genel Başkanı Dr. Emre Kınık, Kızılay’ın iyiliğin timsali olduğuna dikkat çekerek, “İyiliğin timsali, 150 yıllık Hilali Ahmer’in (Kızılay’ın) 107 yaşındaki Konya Şubesi, bizim kıymetli bir değeridir. İstiklal Harbi döneminde Konya önemli bir merkezdi. O günde Konya şubemiz aynı şekilde önemli görevleri yerine getirmiştir. En aktif şubemizdi. Bu topraklar bereketin yayıldığı topraklardır. Hayırsever olduğu kadar da merhametlidir. Bizler memleketimizi millet yapan değerlerin toplandığı bir yapıyız. Ayrılıkçı değil, birleştiriciyiz. Herkese kardeş diyoruz. Hedefimiz büyüktür. Derneğimizin kardeş dernekleri sayısız ülkede hizmet veriyor. Dünyada ne kadar acı çeken, sıkıntı içinde olan insan varsa onlara ulaşmaya ve yaralarına merhem olmaya devam ediyoruz. Amacımız insanların acısını ve dramını dindirmektir. Biz insani yardım ve afet kurumuyuz. Yaptığımız hizmetler devletimize hizmettir. Gençlerimizi eğiterek, toplumumuzu bilinçlendirmeliyiz. Paylaşmayı ve ekmeğin kutsal olduğunu öğretmeliyiz. Ülkemizde 500 bin ton ekmek çöpe atılıyor. Bu 80 hastane demektir. 14 milyon insan açlığa dayalı hastalıklarla boğuşuyor. 3 milyon bebek ölüyorsa bundan hepimiz sorumluyuz. İnsanları yardıma muhtaç olmaktan kurtarmalıyız. Sosyal gelişimciliği yaymak için çalışmalarımız var. Elimizden geldiğince insanlara yardımcı olmaya devam edeceğiz. Derneğimizin Başkanı Kemal Gödeneli'ye, yönetim kurulu üyelerine bugüne kadar yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Her zaman Kemal Gödeneli’yi anlatıyorum. Yeni dönemde göreve gelen Hüseyin Üzülmez ve yönetim kurulu üyelerine de başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Kızılay Derneği Genel Başkanı Dr. Emre Kınık, Konya Şube Başkanı Kemal Gödeneli’ye plaket verdi.

Konuşmaların ardından seçimlere geçildi. Tek listeyle yapılan seçimlerde 900 üyenin 495’nin katıldığı oylamada, 295 geçerli oy kullanıldı.

Kızılay Derneği Konya Şube Başkanlığına Hüseyin Üzülmez seçilirken, yönetim kurulu üyelerine Harun Kızılay, Prof. Dr. Mehmet Gürbilek, İsmail Hakkı Kolat, Selçuk Aydınalp, Bekir Şahin, Dr. Hasan Yıldırım, Dr. Talat Gök, Rıfat Yüzbaşığil, Durmuş Yener Özel ve Mustafa Sabri Bağcı seçildi.

KONYA OLAY

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Amazon'un yeni cihazı insan duygularını anlayabilecek
Amazon'un yeni cihazı insan duygularını anlayabilecek
VSY Biotechnology, Avrupalı göz hekimleriyle buluştu
VSY Biotechnology, Avrupalı göz hekimleriyle buluştu
sanalbasin.com üyesidir