Kavuş’tan bir günde 12 mahalleye ziyaret

Kavuş'tan bir günde 12 mahalleye ziyaret

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, bir günde 12 mahalleye giderek incelemelerde bulundu

05 Ağustos 2019 - 00:16

Haftanın bir gününü mahalle ziyaretlerine ayıran Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, ziyaretlerinin üçüncü bölümünde 12 mahallede incelemelerde bulundu. Gittiği mahallelerde muhtarlardan ve vatandaşlardan sorunlar hakkında bilgi alan ve gençler ile çocuklarla sohbet eden Kavuş, “Ben Meram’da yaşayan 342 bin kişinin tamamının başkanıyım. Her bir vatandaşımın derdi, sıkıntısı ve bana ulaşabilmesi benim için herşeyden önemlidir. Bu ziyaretlerimiz bu nedenle bizim için çok değerlidir” diye konuştu.

Başkan Kavuş, Ak Parti Meram İlçe Teşkilatı mensupları ve meclis üyeleri ile Kayalı, Kumralı, Kilistra, Evliyatekke, Botsa, İkipınar, Yeşildere, Kayadibi, Sadıklar, Yeşiltekke, Çukurçimen, Çomaklar mahallelerine giderek, Meramlılarla buluştu. Başkan Kavuş, ziyaretlerindebelediye ekiplerinin devam eden çalışmalarını da yerinde inceleme fırsatı buldu. İncelemelerine, Kayalı Mahallesi'nde Kız Kur’an Kursu öğrencilerini ziyaretle başlayan Kavuş, günü, geçtiğimiz günlerde sel felaketiyle sarsılan Çomaklarda tamamladı.

“MAHALLELERİMİZİN YAŞAM KALİTESİNİ ARTIRMA GAYRETİNDEYİZ”

Gittiği mahallelerde evlere, köy konaklarına ve kahvehanelere de konuk olan Başkan Mustafa Kavuş, bu ziyaretlerin sorunların yerinde tespiti ve çalışmaların takibi amacıyla büyük önem taşıdığını kaydederek, öncelikle seçimde verdikleri destekten dolayı vatandaşlara teşekkür etmek ve onları bu kez de başkan olarak dinlemek amacıyla bu gezilere önem verdiğini belirtti. Sadece kendisine oy verenlerin değil Meram’da yaşayan 342 bin kişinin tamamının başkanı olduğunu hatırlatan Başkan Kavuş, sözlerini şöyle sürdürdü; “Herbir vatandaşımın sorunu benim için önemlidir. Bunun için haftanın bir gününü bu ziyaretlere ayırıyoruz. Muhtarlarımız ve mahallelilerimiz ile buluşuyoruz. Onların sorunlarını dinliyor, istek ve taleplerini alıyoruz. Hemen hemen her mahallemizde çalışmalar yürüten başta Fen İşleri Müdürlüğümüz olmak üzere diğer tüm ekiplerin çalışmalarını yerinde incelemiş oluyoruz. Yaz mevsimini en hızlı ve en iyi şekilde değerlendirerek burada yaşayanların yaşam kalitesini artırma ve kışa sorunsuz girmeleri gayretindeyiz.”

“HİZMETLERİMİZİN YOL HARİTASINI BU ZİYARETLERLE BELİRLİYORUZ”

Mahalle ziyaretlerinin üçüncü ayağında Meram’a bağlı 12 mahalleyi ziyaret ettiklerini belirten Başkan Mustafa Kavuş, açıklamalarını son ziyaretini gerçekleştirdiği Çomaklar’da sürdürdü. Çomaklar’da kısa süre önce sel felaketi yaşandığını hatırlatan Başkan Kavuş, “Hızlı ve özverili çalışmalarımızın nihayetinde Çomaklar’da yaralar sarıldı. Ekiplerimiz buraya en hızlı bir şekilde müdahale etmişler ve vatandaşımızın felaketi en az hasarla atlatması adına yoğun bir çalışma yürütmüşlerdi. Yaşanan sel felaketinin ardından bozulan yollar ve kanallar çok daha sağlam ve çok daha büyük bir şekilde yeniden inşa edildi. Çalışmaları yerinde görmek varsa eksiklikleri gidermek ve vatandaşılarımıza her daim yanlarında olduğumuzu göstermek amacıyla bugün buradayız. Hizmetlerimizde yol haritamızı belirlememiz açısından mahalle ziyaretlerimizi önemsiyoruz. Eksikleri tespit ediyor, önümüzdeki dönemde yapacağımız işlerin takibini yürütüyoruz.  Ziyaretlerimiz bereketli olur inşallah” diye konuştu.

KONYA OLAY

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Büyükşehir Belediyesi, otobüs şoförü alacak
Büyükşehir Belediyesi, otobüs şoförü alacak
Meram Belediyespor, Sakarya'da destan yazdı
Meram Belediyespor, Sakarya'da destan yazdı
sanalbasin.com üyesidir