Kabakçı Selçukya’da yol hikayelerini anlattı

Kabakçı Selçukya'da yol hikayelerini anlattı

08 Ağustos 2019 - 12:59

Selçukya Kültür Sanat Derneği tarafından her hafta düzenlenen Selçukya Sohbetleri'nin bu haftaki konuğu 23. ve 24.Dönem Konya Milletvekili Mustafa Kabakçı oldu.

Mustafa Karaçelebi'nin fotoğraf sunumu ile başlayan programda Mustafa Kabakçı'nın anlattığı yol hikayeleri ile salonda duygusal ve coşkulu anlar yaşandı.

İletişim çağında herkesin dünyada ne varsa haberi olduğunu kaydeden Kabakçı, “Fakat maalesef dünyanın iletişim kanallarına hakim olanlar bize her şeyi tanımlıyorlar. Ne yiyeceğiz, ne giyeceğiz, nereye gideceğiz tanımlıyorlar. Ama bu tanımlama bize mutluluk getirmiyor" diyerek, yaşadığı anektodlardan örneklerle dinleyicilerle beraber geçmişe yolculuk yaptı.

İnsanların birbirine olan muhabbetini artırmasını isteyen Kabakcı, şunları söyledi:

"Kendine ait hikayesi olmayanlar yeni tanımlamadan dolayı yorgunlar. Hiçbir emeği olmayan, bütün nimetlere gark olduğumuz, lüks içinde olduğumuz ama emek sarf etmediğimiz bir dünya tanımlanıyor. Gençlere bakıyorum, herkes yorgun. Kimsenin tadı yok, elinde olandan memnun değil. Biz hepimiz Hazreti Adem’in çocuklarıyız. Birbirimize emanetiz. Ahlaklı olacağız. Ahlak vaat etmeyeceğiz, kendimiz ahlaklı olacağız, her sözümüzün arkasında duracağız, üreteceğiz ve çalışacağız” dedi.

Programın sonunda Selçukya Kültür Sanat Derneği Başkanı Av. Fatma Şeref Polat tarafından Mustafa Kabakçı'ya günün anısına plaket ve Selçukya Şairleri tarafından imzalı kitaplar hediye edildi.

KONYA OLAY

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Çiğdem’den Bakan Kurum’a teşekkür
Başkan Çiğdem’den Bakan Kurum’a teşekkür
Milli gururumuz Avrupa üçüncüsü oldu
Milli gururumuz Avrupa üçüncüsü oldu
sanalbasin.com üyesidir