Reklam
İYİ Parti’den çevreci seçim kampanyası çağrısı

İYİ Parti'den çevreci seçim kampanyası çağrısı

İYİ Parti İl Başkanı Gökhan Tozoğlu, bütün partileri 31 Mart'ta yapılacak mahalli seçimler öncesinde çevreci seçim kampanyası yapmaya çağırdı

05 Aralık 2018 - 23:08 - Güncelleme: 06 Aralık 2018 - 00:00

İYİ Parti Konya İl Başkanı Gökhan Tozoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, 31 Mart Yerel seçimleri öncesinde yapılacak seçim propagandalarında çevreci kampanyalar yapılmasını önerdi.

Seçim öncesinde yapılan çalışmalarda kullanılan broşür, bayrak gibi basılı araçlar ile ses sistemlerinin çevre kirliliğine neden olduğuna dikkat çeken Tozoğlu, "31 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilecek olan mahalli idareler seçimlerine dört aydan az bir zaman kala partimiz de dâhil olmak üzere birçok siyasi parti, adaylarını belirleme sürecine girmiştir. Adayların tespit edilmesiyle birlikte yoğun bir seçim kampanyası başlayacaktır. Seçim kampanyaları kapsamında seçim otobüs ve minibüslerinin giydirilip ses sistemleri ile donatılması ve şehrin farklı noktalarında gezdirilmesi suretiyle seçim çalışması yürütülmesi bilinen bir uygulamadır. Ayrıca seçim dönemlerinde kullanılan broşür, bayrak ve diğer birçok basılı propaganda ürünlerinin de amacına ulaşamadığı, çevre kirliliğine sebebiyet verdiği görülmektedir. Ancak, özellikle son dönemde vatandaşlarımızdan gelen yoğun talep bu ugyulamaların sona erdirilmesi yönündedir. Hem gürültü, hem de çevre kirliliğine sebebiyet veren bu uygulamaların bu seçimlerden başlayarak terk edilmesi konusunda, tüm siyasi partilerimize çağrıda bulunuyoruz. Diğer siyasi partilerin de bu konuda aynı kanaatte olması durumunda, İYİ Parti Konya İl Teşkilatı olarak biz de aynı hassasiyet ile hareket edeceğimizi belirtiyoruz" dedi.

Tozoğlu, İYİ Parti İl Teşkilatı olarak 31 Mart 2019'da yapılacak mahalli seçimlerden başlayarak çevreci seçim kampanyası yürüteceklerini ifade etti. 

KONYA OLAY

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Assan Foods PLMA Fuarına katıldı
Assan Foods PLMA Fuarına katıldı
Nallıhan Belediyesi iftar verdi
Nallıhan Belediyesi iftar verdi
sanalbasin.com üyesidir