İttifak Holding, Kulesite AVM’yi satıyor

İttifak Holding, Kulesite AVM'yi satıyor

İttifak Holding, 2004 yılında Konyalıların hizmetine sunduğu Kulesite AVM'yisatışa çıkardığını KAP'a bildirdi

02 Ekim 2019 - 12:19

İttifak Holding, Kulesite'nin satışı için görüşmelere başlandığını KAP'a bildirdi.

İttifak Holding'den konuyla ilgili olarak yapılan KAP açıklamasında şu görüşlere yer verildi:

"Şirketimiz Grup içi şirketimiz Adese Alışveriş Merkezleri Ticaret A.Ş.'nin aktifinde yer alan Konya Merkez'de bulunan Kulesite AVM'nin tüm bağımsız bölümlerinin satışı ile ilgili Peker Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.ile görüşmelere başlamıştır.”

Türkiye`nin en modern ve önde gelen alışveriş ve eğlence merkezlerinden biri olan Kulesite; Seha Yapı tarafından 11 ayda inşa edilerek, 2004 yılının Haziran ayında hizmete girdi. Kulesite, 130 markası ile Konya`nın modern yüzünün en görkemli yapısı olarak dikkat çekiyor. Hafta içinde günlük ortalama 28 bin kişinin ziyaret ettiği Kulesite Alışveriş ve Eğlence Merkezi`ni hafta sonlarında da 45 bin kişinin ziyaret ediyor. Kulesite`nin özel günlerdeki ziyaretçi sayıları günlük ortalama 60 bin rakamına ulaşmakta iken bayram arifelerinde ise 75 binin üzerine çıkıyor.

Kule Yönetim Organizasyon ve Danışmanlık A.Ş. tarafından yönetilen Kulesite, toplam 9 salonlu ve 1500 koltuk kapasiteli Avşar Sinemaları, 7 bin m² Maxipark Eğlence Merkezi, marka mağazaları, 14 bin m² Adese hipermarketi, 1700 araçlık otoparkı, restoranları ve eğlence alanları ile Konya`da sosyal ve kültürel yaşamın merkezi konumunda. Yılda 12 milyona yakın ziyaretçi ağırlayan Kulesite, 44,570 m² kiralanabilir alanda yüzde 100 doluluk oranı ile hizmet veriyor.

 

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Jens Jonsson: Tehlikeli alandan uzaklaşacağız
Jens Jonsson: Tehlikeli alandan uzaklaşacağız
Konyaspor'un Kayseri maçı bilet fiyatları belirlendi
Konyaspor'un Kayseri maçı bilet fiyatları belirlendi
sanalbasin.com üyesidir