İslam Oyunları, Konya’ya tesis kazandıracak

İslam Oyunları, Konya'ya tesis kazandıracak

2021 yılında Konya’da yapılacak 5. İslam Dayanışma Oyunları için Konya’ya birçok yeni tesis yapılacak. Mevcut tesisler ise yenilenecek. Tesisleri yapım ve yenilenmesini Gençlik ve Spor Bakanlığı üstlenecek

05 Eylül 2019 - 12:12

Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya'daki spor tesislerinin 2021 İslam Oyunları nedeniyle yenileneceğini açıkladı.

Altay, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Konya için verdiği müjdelerden birisinin de 2021 İslam Dayanışma Oyunlarının Konya’da yapılması olduğunu söyledi. Altay, “Bu, Konya için tarihi bir fırsattır. Cidde’de katıldığımız toplantıda Gençlik ve Spor Bakanımızla beraber bir Konya sunumu gerçekleştirdik. Konya’nın spor alt yapısını Konya’nın tesislerini anlattık ve 2021 yılında 5’incisi yapılacak İslam Oyunlarının Konya’da yapılması için talebimizi ilettik. Bu talep elhamdüllilah kabul edildi. İnşallah bu yılın sonuna doğru heyet gelecek, hem protokolleri imzalayacağız hem de süreçle ilgili netleşmeyen kısımlar netleşmiş olacak" dedi.

5. İslam Dayanışma Oyunları'nın Konya için önemli faydaları olacağını vurgulayan Altay, "Birincisi mevcut tesislerin yenilenmesi ve yeni tesislerin Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılması. İkincisi ve en önemlisi Konya’nın marka değerine çok önemli bir katkı sağlayacak. 2021 İslam Dayanışma Oyunları da en az metro kadar önemli. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Meram sebze üretim tesisinin geleceğini konuştular
Meram sebze üretim tesisinin geleceğini konuştular
Bektaş mazbatasını aldı
Bektaş mazbatasını aldı
sanalbasin.com üyesidir