İHH, Yemen’de kolera ile mücadele ediyor

İHH, Yemen’de kolera ile mücadele ediyor

İHH İnsani Yardım Vakfı, Yemen’deki savaşın yanı sıra kolera ile mücadele etmek zorunda kalan sivillere ilaç desteğinde bulundu, bilgilendirme çalışması gerçekleştirdi

06 Temmuz 2019 - 18:06

İnsani krizin ölümcül boyutlara ulaştığı Yemen’de faaliyetlerini aralıksız bir şekilde sürdüren Konya İHH İnsani Yardım Derneği, hayırseverlerin desteklerini mağdur ve muhtaçlara ulaştırmaya devam ediyor. Bu kapsamda İHH, Yemen’in Aden şehrinde yaygınlaşan kolera ile mücadeleye destek veriyor.

İHH, son 3 ayda 6 sağlık kliniğine destek vererek 16 bin 574 kişiye ilaç desteğinde bulundu, 12 bin 250 kişiye de bilgilendirme çalışması yaptı. İHH ekipleri ayrıca birçok konferans verdi ve 2 bin 676 ev ziyareti yaparak aileleri tek tek bilgilendirdi. Kolera ile mücadele kapsamında yapılan çalışmalar neticesinde toplamda 28 bin 824 kişiye ulaşılmış oldu.

- Yardım ulaştırmak için

Yemen halkına yardımda bulunmak isteyen hayırseverler, tüm operatörlerden YEMEN yazıp 4262’ye kısa mesaj göndererek 5 TL destekte bulunabiliyor. Daha fazla destek olmak isteyenler ise Konya İHH’nın banka hesap numaralarına bağış yaparken açıklama kısmına YEMEN yazarak yardım edebiliyor.

KONYA OLAY

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Konya 10 gün boyunca kitapla anılacak
Konya 10 gün boyunca kitapla anılacak
Veterinerler Beyşehir'de buluştu
Veterinerler Beyşehir'de buluştu
sanalbasin.com üyesidir