Reklam
"Hakkını vererek çalışırsak tüm sorunları...

"Hakkını vererek çalışırsak tüm sorunları çözeriz"

SP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Uyar, Ilgın'da yürüttüğü seçim çalışmalarında göreve geldiklerinde eş dost akraba ile değil, liyakatli insanlarla çalışacaklarını söyledi

13 Mart 2019 - 13:46

Saadet Partisi Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Av Hasan Hüseyin Uyar, seçim çalışmalarına Konya’nın Ilgın ilçesinde devam etti. Uyar’a Saadet Partisi Ilgın Belediye Başkan Adayı Lütfi Çelik ve çok sayıda Parti Mensubu eşlik etti.

Takım çalışmasının önemine değinen Uyar, “Liyakatli insanlarla çalışmak lazım, siyasi saiklerden uzak durmak lazım. ‘O benim adamım, bu amcamın oğlu’ dememek lazım. Gerçekten, konusunda birikimli, liyakat sahibi, işini iyi yapan, aldığı maaşın hakkını veren bir kadroyla çalışmak lazım. Bunu gerçekleştireceğiz. Bundan kimsenin endişesi olmasın” diye konuştu.

Konya’da en önemli sorunların başında işsizlik ve yoksulluğun geldiğine dikkat çeken Uyar, “Bütün kötülüklerin anası yoksulluktur. Toplumu kalkındırırsak, Konya’nın refah düzeyini yükseltirsek, insanlar sabah kalktıklarında gidecekleri bir işi olursa, evine ekmek götürebilirse, sıcak bir yuvası olursa her şeyi çözeriz. Kültür de olur, sanat da olur, temiz bir çevre de olur. İnsanlar birbirlerine daha saygılı davranır, suç orunları düşer” ifadelerini kullandı.

- Yatırımcıya gerekli desteği vereceğiz

Çalışmalarında ‘ekonomi, sosyal’ ve ‘adaletli kentleşme’ olmak üzere üç başlık çıkardıklarını belirten Uyar, öncelikli olarak ekonomi projeleri ve ‘yatırımcı belediyecilik’ üzerinde durduklarını dile getirdi. Uyar “Konya’ya yatırım yapmak isteyen kişilere gerekli destekleri vereceğiz. Yeter ki gelsin kentime yatırım yapsın, yeter ki işsizime, gencime fabrika kursun, turizm yatırımı yapsın’’ diye konuştu.

KONYA OLAY

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İbrahim Bodur vefatının üçüncü yılında anıldı
İbrahim Bodur vefatının üçüncü yılında anıldı
Köy okuluna kitap ve oyuncak desteği
Köy okuluna kitap ve oyuncak desteği
sanalbasin.com üyesidir