Güzelliğin 4 bin yıllık sırrı yılan ve arı zehiri

Güzelliğin 4 bin yıllık sırrı yılan ve arı zehiri

Yılan ve arı zehirinin ana katkı maddesi olan kozmetik ürünler, avrupada son yıllarda popüler hale gelirken Türkiye'de yeni pazara girdi.

04 Şubat 2018 - 19:30 - Güncelleme: 04 Şubat 2018 - 20:21

Güzelliğin 4 bin yıllık sırrı yılan ve arı zehiri

Arı ürünleri için Avrupa ve Rusya'da 45 yıldır araştırma enstitüleri kurulduğu, ülkemizde de son 5 yıldır Apiterapinin öneminin anlaşıldığı bildirildi. Yılan Zehri ve Arı Zehrinin; kırışıklık karşıtı etkileri klinik olarak laboratuvar testleriyle kanıtlandığı ,Yılanların, Arıların ve Zehirli Böceklerin Zehirleri; Melittin'den oluştuğu kaydedildi.

LABORATUVAR VERİLERİ ŞU BİLGİLERİ ORTAYA KOYDU...

Melittin, içinde 26 değişik aminoasit içeren bir polipeptitdir. Polipeptitler derinin alt tabakalarında hücrelerarası alışverişleri kolaylaştırır.

Zehir peptitleri cildi doğal olarak kollajen ve elastin üretmeye teşvik eder. Kollajen ve Elastin ise kırışıklıklara karşı direnir. 

En etkili Biyotoksin kaynağı olan yılan zehiri ve arı zehri; bileşimindeki farklı toksinler, enzimler, faktörler, aktivatörler ve inhibitörler gibi biyoaktif moleküller ile alternatif ajanların geliştirilmesinde kullanılır.

Yılan Zehrinin içerisindeki dokulara hızla yayılma yeteneğine sahip bir enzim nedeniyle ve yılan zehri içindeki mucizevi bileşenler sayesinde kozmetik kremin karışımında kullanılan yağların ve bitki özlerinin özelliklerini daha da artırır.

4000 yıllık sır. Yılan Zehrinin ve Arı Zehrinin antik çağlardan beri kullanıldığı bilinmektedir.  

Venomterapi ve Apitrerapi kozmetik kremleri, kozmetik piyasasında kozmesötik kategorisinin bir parçası olarak bilinirler. (ilaç değildir).

Yılan zehiri ve Arı Zehri, ısı düşüşlerine ve yükselmelerine karşı dirençli olduğundan, kozmetiklerde kullanımı çok rahat bir raf ömrü sunar. Bozulmadan çok uzun süre saklanabilen bir yapıda olduğundan cilt bakım kremlerinin içerisinde sağlıklı yapısını korur. 

Hem yeni kırışıkların önlenmesi hem de mevcut kırışıklıkların en aza indirgenmesi için invazif olmayan (yani enjeksiyonsuz)  ideal ve doğal ürünlerdir.

Günlük cilt bakımı için hem Erkek hem de Kadınlara eşit derecede tavsiye edilir. (Unisex)

TÜRKİYE DİSTİRİBÜTÖRÜ VAROL AĞA ÇİFTLİĞİ

Faviammodytes şirketi 2012 yılında Romanya'da Engerek Yılanı ailesi (Viper Family: Vipera Ammodytes), Burunlu Engerek Yılanı çiftliği kurarak yılan zehri üretim faaliyetine başlamıştır. 2013 yılında, doğal kozmetik ürünlerinin üretiminde uzmanlaşmış Favisan Laboratuvarı ile birlikte % 100 doğal engerek yılan zehrini kozmetik sektöründe kullanmaya başlamıştır. Avrupa'da ve Amerika'da bayilikleri bulunan firmanın, 2017 yılından itibaren Türkiye Distiribütörlüğü Varol-Ağa Çiftliği tarafından yapılmakta.

Varol Ağa Çiftliği 2012 yılında ticari faaliyetine arıcılık yaparak başlamış, katıldığı apiterapi kongrelerinde Avrupa'daki Arıcılık Araştırma Enstitüleri Başkanları ile tanışmış, Avrupa seyahati esnasında arı ürünleri ve arı zehri irtibatları yaparken yılan zehri çiftlikleri ile tanışmıştır ve ülkemizin çok yabancı olduğu bir sektörle kozmetik piyasasına girmiştir hâlen arıcılık ve kozmetik sektöründe faaliyet göstermektedir. Kozmetikte; venomterapi ve apiterapi üzerine 4 farklı firmanın Türkiye distiribütörlüğünü yapıyor.

KONYAOLAY.COM

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yozgat'ta dolu ve sel ekili alanlara zarar verdi
Yozgat'ta dolu ve sel ekili alanlara zarar verdi
Büyükşehir tarımsal kalkınmaya katkı sağlıyor
Büyükşehir tarımsal kalkınmaya katkı sağlıyor
sanalbasin.com üyesidir