Göç İdaresi’nde önlemler tamam

Göç İdaresi'nde önlemler tamam

Konya İl Göç İdaresi Müdürü Zeki Afşin Buzcu, korona virüsü ile ilgili gerekli tedbirlerin alındığını, göçmenlerin de 14 gün boyunca gönderilmeyeceğini kaydetti

19 Mart 2020 - 14:56

Konya İl Göç İdaresi Müdürü Zeki Afşin Buzcu, İl Göç İdaresi Müdürlükleri, geri gönderme merkezleri, geçici barınma merkezleri ile kabul ve barınma merkezlerinde korona virüs ile ilgili gerekli tedbirlerin alındığını açıkladı. Buzcu, konu hakkında yazılı bir açıklama yaparak, alınan tedbirlere ek olarak bina ve eklentilerinde gerekli dezenfekte uygulamalarının devam ettiğini söyledi.

İl Sağlık Müdürlüğüyle iş birliği yapılan bir çalışma ile  tüm personele korona virüsü konusunda bilgilendirilme yapıldığını kaydeden Buzcu, personelin ihtiyaç duyduğu maske, eldiven ve dezenfektanların da tedarik edildiğini ifade etti. Buzcu, İl Göç İdaresi Müdürlüğüne gelen yabancı uyruklu vatandaşların sağlığı açısından alınan tedbirleri ise şu şekilde açıkladı:

"Düzensiz göçmenlerin Geri Gönderme Merkezine alınmadan önce sağlık kontrollerinin sağlanacağı ön kabul alanları oluşturuldu. Ön sağlık kontrolleri gerçekleştirilen ve geri gönderme merkezlerine alınan yabancılar ayrı bölümlerde tutulmakla birlikte 14 gün boyunca sınır dışı veya salıverme işlemi gerçekleştirilmeyecektir. Yabancılar 14 gün boyunca İl Sağlık Müdürlüğü tarafından görevlendirilen hekimler sayesinde takip edilecektir.

Yüksek ateş ve öksürük gibi rahatsızlıkları gözlemlenen yabancılar gecikmeksizin hastaneye sevk edilecek ve test sonuçları negatif çıkan hastalar geri gönderme merkezlerine tekrar kabul edilecektir. İl Göç İdaresi Müdürlüğü olarak bu konudaki çalışmalarımız aralıksız devam edecektir.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
THY sadece 14 şehre sefer düzenleyecek
THY sadece 14 şehre sefer düzenleyecek
YHT seferleri durduruldu
YHT seferleri durduruldu
sanalbasin.com üyesidir