Genç MÜSİAD’dan 10 Muharrem İftarı

Genç MÜSİAD’dan 10 Muharrem İftarı

Genç MÜSİAD Konya, Muharrem ayının 10. günü nedeniyle düzenlediği iftar programında üyelerini buluşturdu

11 Eylül 2019 - 17:52

Genç MÜSİAD Konya tarafından, Muharrem ayının 10. gününe ithafen iftar programı düzenlendi. MÜSİAD ve Genç MÜSİAD üyelerinin katılımı ile gerçekleşen programda Muharrem ayının tarihteki önemine ve sünnet olan Muharrem orucuna dikkat çekildi.

MÜSİAD Konya şubesinde düzenlenen programın açılış konuşmasını yapan Genç MÜSİAD Başkanı İsmet Safa Botsalı, “Mübarek Muharrem ayı hepimizin bildiği gibi 4 Haram aylardan biridir. Bu ayda savaş yapılmadığı gibi Efendimiz Sav Ramazan orucu farz kılınmadan önce de bu ayda oruç tutardı. 10 Muharrem günü ise tarihte pek çok önemli olayın cereyan ettiği önemli bir gündür. Öyleki, Âdem aleyhisselâm’ın tevbesi bu gün kabul edilmiştir. Nuh aleyhisselam tufandan, Musa aleyhisselam Firavunun zulmünden, Yusuf aleyhisselam zindandan, Eyyub aleyhissellam hastalığından bugün kurtulmuştur.

Yine ayrıca bugün, İslâm tarihinin gördüğü en acı felâketlerden bir cereyan etmiştir. Peygamber Efendimizin torunu, sevgilisi, ciğerparesi aziz Hüseyin Efendimiz, 10 gün boyunca susuz bırakılıp 63 ok  ve 34 kulıç darbesiyle yerlerde süründürülerek yine mübarek 10 Muharrem günü şehid edilerek İslâm’ın bağrına bir hançer saplanmıştır. Rabbimizden kalbimize ehli beyt sevgisini ince ince nakşetmesini niyaz eyler, Bu akşam soframızı teşrif ettiğiniz için hepinize canı gönülden teşekkür ederim. dedi.

MÜSİAD Konya Şube Başkanı Ömer Faruk Okka, “Muharrem”in kelime anlamının hürmet edilen olduğunu kaydederek, bu ayın Hz. Peygamber tarafından Allah’ın ayı olarak nitelendirildiğini söyledi.

Okka, "Böyle övülmüş bir günde efendimizin bu sünnetini hatırlayan ve hatırlatan, bu faziletli ibadetin iftarına da bizleri vesile kılan genç kardeşlerimi tebrik ediyor, katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Konyaspor'un 23. hafta hedefi 3 puan
Konyaspor'un 23. hafta hedefi 3 puan
Meram sebze üretim tesisinin geleceğini konuştular
Meram sebze üretim tesisinin geleceğini konuştular
sanalbasin.com üyesidir