Gazetecinin intiharı, dramını ortaya çıkardı

Gazetecinin intiharı, dramını ortaya çıkardı

Kayseri'de uzun yıllar gazetecilik yapan ancak çalıştığı iş yerinden maaşını alamadığı gibi tazminatını alamayan Mehmet Tuna, girdiği bunalım sonucu intihar ederek hayatına son verdi

16 Ağustos 2019 - 16:00

Kayseri'de uzun yıllar gazetecilik yapan Mehmet Tuna'nın bayram günü evinde intihar etmesi acı bir gerçeği ve dramı da ortaya çıkardı. 

Kayseri'de uzun yıllar gazetecilik yaparken, çalıştığı işyerinden parasını alamayan ve işsiz kalan, sonrasında yaşadığı şehre küserek Alanya'ya giden ve burada önce pompacılık, ardından inşaatlarda amelelik yapan gazeteci Mehmet Tuna'nın ölümü meslektaşları ve onu tanıyanların yüreğini dağladı. Tuna'yı tanıyanlar ve sevenler, Tonun ailesine bağlı bir kişi olduğunu, yaşananların ve gelinen noktanın son derece üzücü olduğunu söyledi. 

Son yıllarda basın sektörünün zorluklar yaşaması ve gazetecilerin bir bir işsiz kaldığına dikkat çeken meslektaşları, Tuna'nın ölümüyle, gazeteciliğin de öldüğünü, insanlığın bittiğini bildirdi. 

Kayseri Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Üstün Tuncer, gazeteci Tuna'nın ölümü nedeniyle sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

"MEHMET TUNA'YI KAYBETTİK:

Gazeteci arkadaşım Mehmet Tuna'nın ani ölümü ile kahroldum. Allah'tan rahmet, ailesi ve yakınlarına başsağlığı diliyorum. İşsiz bir gazeteci idi o. Çok kapı çaldı, aç kaldı, susuz kaldı, çektiği derin acıyı kimseye hissettirmedi. Bütün kapılar kapandı yüzüne. Kırgındı, küskündü bize. Dayanamadı ve Kayseri'yi terk etti. Önce bir benzin istasyonunda pompacı, daha sonra inşaatlarda amele olarak çalıştı. Hayatını kazanmak için hiçbir işi gurur yapmadı. İşini kaybedeli iki yılı geçti. Bırakın geçmiş maaşlarını, tazminatını bile alamadı. Daha bir ay önce Alanya’ya gitmiştim, aradım, işlerini sordum, 'İyiyim, inşaatlara devam' dedi. Moral vermek için, 'Sıkıntılar büyüyor, üzülme, hayatını kazanıyorsan her iş güzeldir, kutsaldır' gibisinden öylesine laflar ettim. Mehmet Tuna’nın ölümü, gazetecinin ölümüdür. Bir gerçeğin ölümüdür. Bugün işe gidip gelenler, lütfen, Mehmet’i ve O’nun bu acı ölümünü unutmasınlar. Bugün Mehmet, yarın ben ve sen.. Mehmet’in acılarını yıllar önce biz de yaşadık, işsiz kaldık, atıldık, günlerce kapı kapı gezdik, çok kapıdan geri döndük. Mehmet dayanamadı. Allah gani gani rahmet eylesin. Mehmet giderken bize, hepimize çok ama çok önemli mesajlar verdi. Dilerim, acıyı, zorluğu, çaresizliği, ekmek parası için çalışanların çektiği zorlukları birileri anlar.. işte, gazetecinin kaderi bu. Mehmet’in ölümü, bir basın emekçisinin, yüreğimizi derinden yaralayacak acı bir ölümüdür. Seni unutmayacağız, Mehmet.. Huzur içinde uyu..."

Uzun süredir bunalımda olduğu belirtilen Mehmet Tuna'nın bayram tatilini geçirmek için geldiği memleketi Kayseri'deki evinde intihar ederek, yaşamına son verdiği bildirildi.

KONYA OLAY

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Konyaspor'un 23. hafta hedefi 3 puan
Konyaspor'un 23. hafta hedefi 3 puan
Meram sebze üretim tesisinin geleceğini konuştular
Meram sebze üretim tesisinin geleceğini konuştular
sanalbasin.com üyesidir