EKOL Hukuk Bürosu’nun tepki çeken SMS mesajlarına dikkat!..

EKOL Hukuk Bürosu'nun tepki çeken SMS mesajlarına dikkat!..

ELEKTRİK abonelerine 15-20 yıl öncesinin zaman aşımına uğramış borçları vatandaşlara gönderilen HACİZ-İCRA tehdit vari SMS mesajları ile isteniliyor. Hukukçular bu şekilde alacak tahsil edilemeyeceğine dikkat çekiyor.

20 Kasım 2018 - 16:30 - Güncelleme: 20 Kasım 2018 - 16:46

Elektrik dağıtım şirketi MEDAŞ’ın özelleşmesinin ardından başlayan şikayetlerin ardı arkası kesilmiyor.

İcraatları ile her kesimden vatandaşların tepkisini çeken MEDAŞ veya yan şirketi MEPAŞ, şimdi de, Medaş’ın özelleşmeden önce devletin vatandaşlardan  alacağı olan alacakları tahsil edebilmek için hukuk dışı  SMS mesajları gönderiyor.

Medaş’ın İstanbul’dan anlaşmalı hukuk şirketi EKOL HUKUK BÜROSU tarafından Gönderilen mesajlarda vatandaşın korktuğu “İCRA-HACİZ” gibi kelimelere vurgu yapılarak, zaman aşımına uğramış, tahsilatı hukuken mümkün olmayan alacakların tahsilatı isteniliyor.

Vatandaşların, kendilerine “İcra Dairelerinden yazılı ödeme emri”  gelmeden hiç bir şekilde ödeme yapmamasını öneren hukukçular, böyle sürekli gelen mesajlar için de isteyen vatandaşın savcılıklara suç duyurusunda bulunabileceğini söylüyor.  ,

Diğer taraftan kendilerine ulaştığımız MEDAŞ’ın üst düzey bir yetkilisi “Söz konusu avukatlık bürosuna uyarıda bulunduk.” diye açıklama yaparak, zaman aşımına uğramış alacakları, tahsil etmenin söz konusu olmayacağını söyleyerek, bu tutumun tamamen EKOL Hukuk Bürosu’nun keyfi tutumundan kaynaklandığına işeret etti. KONYAOLAY/özel haber

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu'ndan sert tepki
Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu'ndan sert tepki
İdlib'den bir acı haber daha geldi
İdlib'den bir acı haber daha geldi
sanalbasin.com üyesidir