Efe: Kamu çalışanları güvende değil

Efe: Kamu çalışanları güvende değil

Konya 8. İcra Dairesi’nde görev yapan İcra Kâtibi Gülsün Cihan’a yönelik silahlı saldırıyı kınayan Türk Büro-Sen Konya 2 Nolu Şube Başkanı Ahmet Efe, hükümetten kamu çalışanlarının can güvenliğine yönelik tedbir almasını istedi

13 Eylül 2019 - 17:35

Konya 8. İcra Dairesi’nde görev yapan İcra Kâtibi Gülsün Cihan’ın icra işlemi için gittiği haciz mahallinde silahlı saldıra uğraması, Adliye çalışanlarınca tepkiyle karşılandı. Konuyla ilgili açıklama yapan Türk Büro-Sen Konya 2 Nolu Şube Başkanı Ahmet Efe, saldırıyı kınayarak sorumluların gerekli cezayı almasını istedi.

Kamu çalışanlarının can güvenliği ile ilgili sorunları yıllardır dile getirdiklerini belirten Efe, yapılan bu menfur saldırının bu konuyu yeniden gündeme getirdiğine dikkat çekti. “Özellikle Nüfus, Adliye, Gümrük ve Hastanelerde maalesef bu tür şiddet ve saldırı olayları ile sürekli yüz yüze gelinmektedir” diyen Efe, sözlerine şöyle devam etti:

“İş yoğunluğunun fazla olduğu ve vatandaş ile iç içe çalışmak zorunda kalınan bir çok kamu kurum ve kuruluşunda maalesef bu tür saldırılar sıkça yaşanmaktadır. Kamu çalışanlarının can güvenliğinin sağlanması için gerekli tedbirlerin alınması ve güvenlik önlemlerinin artırılması gerektiğini yıllardır dile getiriyoruz. Ancak, bugüne kadar alınan tedbirlerin yeterli olmadığını bugün bir kez daha üzülerek görüyoruz.

 Türkiye Büyük Millet Meclisimizi kamu çalışanlarının can güvenliğinin sağlanması için başta ilgili kanunlarda yapılacak düzenleme ile cezai yaptırımların artırılması olmak üzere acilen tedbir almaya çağırıyor, Türk Büro-Sen olarak bu konuda elimizden gelen tüm desteği vermeye hazır olduğumuzu yetkililere tekrar bildiriyoruz.

 Türk Büro-Sen olarak, ifa ettikleri kamu görevi sebebiyle saldırıya uğrayan, şiddete maruz kalan tüm kamu çalışanlarımıza tekraren geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.”

 

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Torku ilk gazlı içeceğini çıkardı
Torku ilk gazlı içeceğini çıkardı
Konyaspor'da şivlilik geleneği yaşatıldı
Konyaspor'da şivlilik geleneği yaşatıldı
sanalbasin.com üyesidir