Eczacılar koronavirüsle mücadelede görevleri başında

Eczacılar koronavirüsle mücadelede görevleri başında

Konya Eczacı Odası Başkanı Ecz. Adem Açıkgöz, koronavirüs ile mücadelede oda olarak bütün tedbirleri aldıklarını, eczacıların da bu süreçte can siperane çalışarak görevini yerine getirdiğini belirtti

26 Mart 2020 - 12:15

Konya Eczacı Odası Başkanı Ecz. Adem Açıkgöz, dünyada salgın haline gelen koronavirüs ile mücadelede eczane, eczacı ve eczacı teknisyenlerinin görevleri başında olduğunu, bu nedenle eczacıların da alkışı hak ettiğini söyledi.

5. Bölge Konya Eczacı Odası olarak koronavirüse karşı gereken tüm önlemleri aldıklarını dile getiren Açıkgöz, "Ülkemizde koronavirüs ile başlatılan mücadelenin ilk gününden itibaren Konya’da hizmet veren eczane, eczacı ve eczacı teknisyenleri görevleri başında can siper çalışmalarını sürdürürken, oda olarak bizler de üstümüze düşen görevi yapıyoruz. Eczanelerimize kırmızı şeritler dağıttık, eczanelerin yerlerine uyarıcı yazılar hazırladık. Dünya çok büyük ve görünmeyen bir düşmanla savaşıyor. Bu konuda Sağlık Bakanlığımız ve Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca yoğun bir mücadele ve gayret gösteriyor. Alınan tedbirlerle virüsün Türkiye’ye gelmesi geciktirildi. Vatandaşlarımızın virüse karşı devletimiz tarafından alınan tedbirlere harfiyen uyması gerekiyor. Bilim Kurulu tarafından alınan kararları bizler de eczanelerimizde uyguluyoruz. Eczane personellerimize ve çalışanlarına laboratuar gözlüğü takmaları uyarısında bulunduk. Ve ihtiyaç sahiplerine talepleri oranında gözlükler dağıttık, maske takmalarını istedik. Ayrıca el dezenfektanları kullanmalarını eczanelerini düzenli olarak dezenfekte etmelerini istedik. Vatandaşlarımızı bilinçlendirme üzere afişler yaparak eczanelerimize illettik ve vatandaşlarımızın görecekleri yerlere astırdık. Oda olarak gereken tüm önlemlerimizi aldık ve eczaneler olarak hizmetlerimize ara vermeden devam ediyoruz" dedi.

Konya’da karantina altında tutulan umrecilerin ilaç ihtiyaçlarının oda bünyesinde oluşturulan kriz masası ile giderildiğini anlatan Açıkgöz, umrecilerin ilaç taleplerini yurtlara en yakın eczanelerden karşıladıklarını, bu çalışmanın da umreciler tarafından takdirle karşılandığını kaydetti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
THY sadece 14 şehre sefer düzenleyecek
THY sadece 14 şehre sefer düzenleyecek
YHT seferleri durduruldu
YHT seferleri durduruldu
sanalbasin.com üyesidir