Domuz kemiğinden tesbihe dikkat

Domuz kemiğinden tesbihe dikkat

Çinliler domuz kemiklerinden yaptıkları tesbihleri Suudiler’e satıyor!

18 Şubat 2020 - 22:39

Doğu Türkistan’da Müslüman Türklere yönelik soykırımla gündeme gelen Çin, tüm dünyaya bir şok daha yaşattı. Özellikle Müslüman coğrafyalarla da ticaretini geliştiren Çin’den gelen son video, Müslümanlar arasında endişeye yol açtı. Yayınlanan videoda bir tesbih üreticisinin domuz kemiklerini kullanarak tesbih yaptığı ortaya çıktı.

Sosyal medyanın gündemine oturan videoda Çinli bir tesbih ustası eline aldığı domuz kemikleriyle tesbih taneleri yapıyor. Ardından bu taneleri zımparalayarak aralarından ip geçiriyor. Böylece tesbih üretmiş oluyor. Aynı videoda yüzük yaptığı da gösteriliyor.

Dünyanın birçok ülkesine ucuz işgücü ve mal sağlayan Çin’in kaynak sıkıntısından dolayı her türlü atığı değerlendirdiği biliniyor. Ancak yayınlanan bu görüntüler sonrasında bu işin iyice suyunu çıkarttıkları ortada.

Çin’de domuz kemiklerinden üretilen bu tesbihlerin Suudi Arabistan’a satıldığı, oraya Umre ve Hac için giden Müslümanların da farkında olmadan, bunları satın alarak eşe dosta dağıttığı belirtiliyor. Ayrıca bu tesbihler camilere de giriyor.

Kaynak: Mevzu TV

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Büyükşehir'den evdeki sosyal yaşama destek
Büyükşehir'den evdeki sosyal yaşama destek
Can kaybı 92'ye yükseldi
Can kaybı 92'ye yükseldi
sanalbasin.com üyesidir